У рамках розслідування справи про убивства Георгія Гонгадзе відбулася процесуальна дія, яка може мати далекосяжні наслідки.
У спікера парламенту Володимир Литвина відбулася очна ставка зі звинуваченим у вбивстві Гонгадзе Олексієм Пукачем.
Як повідомляють джерела "Української правди", зустріч Пукача і Литвина сталася в будівлі Головного слідчого управління на вулиці Борисоглібській.
На очній ставці також був присутній керівник слідчої групи Генпрокуратури по справі Гонгадзе Олександр Харченко.
Також, за словами джерел "Української правди", перед цим Литвин був окремо допитаний у приміщенні парламенту, щоб з’ясувати позицію спікера з тих питань, які порушувалися в ході очної ставки. Слідчі дії вирішили перенести в законодавчий орган на прохання самого голови Верховної Ради.
Очна ставка була проведена в рамках базової справи про вбивство Гонгадзе № 60-1241, тому і Литвин, і Пукач в ході слідчих дій мали статус свідків.
Обвинуваченим Пукач проходить по кримінальній справі, виділеній з великої справи в окреме провадження, і там досліджується безпосередньо його роль у вбивстві Гонгадзе.
Речник Литвина Ольга Чорна на прохання "Української правди" прокоментувати останні події навколо спікера лише повідомила, що зараз перебуває у відпусці та нічого не знає.
У прес-службі Генпрокуратури заявили, що не надаватимуть жодних даних про розслідування убивства Гонгадзе до передачі справи до суду.
"У червні цього року генеральний прокурор Олександр Медведько в ході прес-конференції прокоментував стан розслідування у цій справі. Наразі ця інформація є вичерпною. Коментарі чи будь-яка інша інформація, яка стосується цієї справи, буде надаватися після закінчення досудового слідства та передачі справи до суду", — повідомив "Українській правді" речник Генпрокуратури.
Раніше Олександр Медведько заявляв, що справа Пукача піде до суду вже в серпні. Водночас, схоже, оптимізму генпрокурора не поділяють самі слідчі.
Так, минулого тижня за їх поданням Верховний суд продовжив термін арешту Пукача до 8 жовтня.
Зараз, за інформацією джерел, Пукач розпочав ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, порушеної проти нього.
Тільки після завершення цього процесу справа може бути передана до суду. Закон не обмежує обвинувачених у часі, необхідному для ознайомлення. Водночас, за наявності ознак затягування, слідчий може скласти графік для майбутнього підсудного.
Загалом очікується, що суд над Пукачем триватиме не так довго, тому що всі обставини і його роль у вбивстві були встановлені у судовому процесі над трьома міліціонерами-подільниками.
За матеріалами: Українська правда