ГолосUA
07:59 02/12/2009

Львівських інвалідів працевлаштовують чрез ярмарок вакансій

Люди з інвалідністю на Львівщині працевлаштовуються через ярмарок вакансій. У вівторок такий захід відбувся вже вшосте. Утім, чимало підприємців надають роботу інвалідам лише під «законодавчим тиском».  

Ярмарок вакансій – одна з найефективніших форм працевлаштування інваліда, переконаний керівник обласного центру зайнятості Михайло Хміль. Це підтверджує і статистика: з поміж двох сотень інвалідів, що зголосилися до участі в ярмарку, чверть одразу працевлаштувалась. Ще з півтисячі інвалідів перебувають нині на обліку в центрах зайнятості, додав Михайло Хміль.

На цьогорічному ярмарку працедавець запропонував понад півтори сотні вакансій, показово, що серед пропозицій є потреби у кваліфікованих робітниках з вищою освітою: інженери, програмісти, електрики. Утім, керівник центру визнає, що більшість підприємств беруть на роботу інвалідів, аби уникнути штрафних санкцій, бо їх зобов’язує до цього українське законодавство: «Підприємці здебільшого працевлаштовують інвалідів – вимушено, зважаючи на дотримання законодавства», зауважив Хміль.

Щоправда, є і винятки, на Львівщині успішно працює з два десятки виробництв, де більше половини робітників – люди з особливими потребами, і ще кілька підприємств, де інваліди становлять 80 відсотків персоналу. Ці підприємства отримують певні пільги з оподаткування, додав чиновник. Водночас, допомоги та консультацій потребують не тільки особи з інвалідністю, але й самі працедавці. Для них організовано тренінги на предмет дотримання прав інвалідів та організації робочого місця для людини з особливими потребами.

За матеріалами: "Німецька хвиля" />  

Читайте также по теме