ГолосUA
19:18 26/03/2010

Любов до суші перемогла захисників природи

У Катарі цього тижня завершилася сесія Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами флори та фауни (CITES). Захисники тварин обурені: спроби обмежити торгівлю рідкими видами риби провалилися.  

У розпал сесії японське посольство в столиці Катару місті Доха влаштувало прийом для її учасників. Офіціанти розносили бутерброди та шматочки суші з блакитного тунця. Наступного дня учасники конференції проголосували проти пропозиції захисту цього виду риби.

Японська делегація була задоволена. Японці вважають себе переможцями нинішньої сесії Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами флори та фауни. Країні Сонця, що сходить, вдалося заблокувати обмеження і захисти власних рибалок.

"Критикувати треба передусім одну країну – Японію, — каже представник міжнародної організації "Greenpeace" Олівер Ноулс. – Японія прибула сьогодні з набагато більшою делегацією, ніж завжди. Їхня лобістська діяльність була надзвичайно агресивною. Зокрема, нам про це розповідали чимало африканських держав. При цьому лобісти намагалися в першу чергу запобігти захисту блакитного тунця".

Вашингтонська угода про захист вимираючих видів флори та фауни була укладена 1975 року з метою припинення або регулювання міжнародної торгівлі. Відтоді країни-підписанти регулярно зустрічаються та вирішують, які види і в якій мірі потребують захисту. Після цьогорічної зустрічі більшість неурядових організацій підбивають невтішні підсумки.

"Це справді дуже розчаровує. Ми приїхали сюди в надії, що будуть позитивні кроки в напрямку захисту видів, яким загрожує вимирання. Натомість чимало пропозицій було відхилено",- каже Джефф Флокен з неурядової організації International Fund for Animal Welfare.

Особливо делегати з маленьких країн пошепки розповідають про брутальні методи, якими їх переконували не голосувати за обмеження. Ходять чутки навіть про погрози та хабарі. Говорить Сью Ліберман з неурядової організації "Pew Environment Group": "Я особисто не бачила спроби дати хабара, тому я не можу звинуватити в цьому якийсь конкретний уряд. Звичайно, бідні країни піклуються про свою економіку, тому в їхніх представників не було вибору".

Члени японської делегації не приховують, що пропонували гроші бідним країнам на розбудову риболовної промисловості, але вони не вважають це хабаром. Сью Ліберман обурюється також, що на конференції, на її думку, грубо ігнорувалися наукові докази загрози для певних видів: "Раніше на підставі наукових даних країни-підписанти завжди обмежували торгівлю. Але Японія та інші прагнуть, щоб угода обмежувала захист видів на користь торгівлі. Це перевертає ідею угоди дороги ногами".

І ще одна особливість нинішньої конференції обурює захисників природи. Більшість особливо важливих рішень ухвалювалися таємно, непрозоро. З точки зору "зелених" активістів, сесія в Катарі стала програшем для багатьох видів флори та фауни, яким загрожує вимирання. Одна організація підбила такий підсумок – "бізнес замість біорозмаїття". />  

За матеріалами "Німецької хвилі"

 

Читайте также по теме