Наслідки ускладнень, які виникають на фоні захворюваності на грип та ГРВІ, є набагато страшнішими за саму хворобу і нерідко призводять до летальності.
На цьому наголосила головний дитячий імунолог Людмила Чернишова під час прес-конференції, — передав кореспондент ГолосUA.
За її словами, найпоширенішим ускладненням після грипу та ГРВІ є пневмонія (запалення легень), яка викликається хіб інфекцією ( або гемофільною паличкою групою В), а найбільш вразливою до хіб інфекцієї є категорія дітей віком від 0 до 5 років, серед яких кожна третя важка пневмонія викликається саме цією інфекцією. Головний дитячий імунолог підкреслила, що „ у нас пневмонія — це дуже небезпечна хвороба, яка посідає перше місце з причин, що дають дитячу смертність у найменшому віці”. Крім того, хіб інфекція викликає інші серйозні захворювання : менінгіти ( кожний третій випадок є ускладненням після грипу), сепсиси, септицемії, тощо…
Л. Чернишова також повідомила про рішення МОЗ ввести вакцинацію дітей проти хіб інфекції, яка застосовується у світі вже більше 20 років. „Це дасть можливість уникнути небезпечних наслідків і зменшити дитячу смертність у віці від 0 до 5 років”, — переконана головний дитячий імунолог. Також вона озвучила результати моніторингу щодо пневмоній у дітей, яким було зроблено вакцинування, після чого ризик виникнення пневмонії знизився на 50%. „Це дуже високий показник ефективності, якщо зважати, що є й інші причини виникнення пневмонії”, — зауважила Людмила Чернишова.
Статистичний аналіз МОЗ України показав, що при введенні вакцинації смертність дітей в країні першого року життя знизилася у 2 рази — від пневмонії, у 2 рази – від сепсису і в 1,5 рази — від гнійних менінгітів. „В абсолютних цифрах, щороку ми рятуємо від летальних випадків близько 100 немовлят” – підсумувала педіатр.