ГолосUA
09:28 15/01/2010

Міністерство юстиції пояснило, як можна голосувати не за місцем прописки

Міністерство юстиції України видало роз’яснення законодавства щодо можливості зміни виборчої адреси.

Про це ГолосUA повідомили у прес-службі відомства.

«Законодавство України гарантує реалізацію виборчого права громадян, які у день виборів Президента України не матимуть можливості проголосувати за звичною для них адресою виборчої дільниці», — говориться у повідомленні.

Для цього слід звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців відповідно до своєї виборчої адреси (до районної чи районної у місті державних адміністрацій або відповідного виконавчого органу міської чи районної у місті ради) із заявою про внесення змін до своїх персональних даних. До заяви додаються документи (належно засвідчені копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця. Громадянин має право подати заяву щодо зміни виборчої адреси незалежно від реєстрації місця його проживання.

У разі надходження заяви щодо зміни виборчої адреси орган ведення реєстру встановлює, чи включена особа, яка звернулася із заявою, до реєстру, та вивчає обґрунтованість заяви. Заява є обґрунтованою у разі, коли додані до неї документи або їх належно засвідчені копії підтверджують факти (фактичні обставини), що обумовлюють проживання виборця за вказаною ним адресою.

Такими обставинами можуть бути:

1) працевлаштування виборця; /> 2) навчання виборця за очною формою у навчальному закладі, розташованому в адміністративно-територіальній одиниці, в межах якої громадянин України просить визначити його виборчу адресу;
3) постійне проживання виборця в адміністративно-територіальній одиниці, в межах якої громадянин України просить визначити його виборчу адресу;
5) здійснення виборцем догляду за особою, яка постійно не здатна пересуватися самостійно;

Документами, що засвідчують проживання виборця за вказаною ним виборчою адресою, можуть бути: свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, шлюбний договір; довідка житлово-експлуатаційної установи або об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, письмова згода власника житла тощо; договір найму житла; довідка з місця роботи, трудова книжка, трудовий договір; довідка навчального закладу. Наведені переліки фактичних обставин і документів, що їх підтверджують, не є вичерпними. Виборчою адресою військовослужбовця, який звернувся із заявою щодо зміни своєї виборчої адреси, може бути поштова адреса відповідної військової частини.

На підставі цих документів орган ведення реєстру можу або відмовити виборцю або дати згоду на голосування не за місцем рестрації. Особі, яка звернулася із заявою щодо зміни виборчої адреси повідомляється у письмовій формі про відмову в задоволенні заяви із зазначенням вичерпного переліку підстав відмови. Таке повідомлення надсилається на виборчу адресу відповідно до даних реєстру і на адресу, яку виборець просив визнати його виборчою адресою.

 

Читайте также по теме