З початку 2009 року Державна виконавча служба Міністерства юстиції стягнула з підприємств та організацій у примусовому порядку за судовими рішеннями понад 200 млн. гривень заборгованості по заробітній платі. />
Про це повідомив міністр юстиції Микола Оніщук, повідомили ГолосUA у прес-службі відомства.
За його словами, серед найбільших боржників за виконавчими документами про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних із трудовими правовідносинами, у 2009 році були підприємтва «Хімпром» (Харківська область), «Укрвуглереструктуризація» (Донецька область), «Селмі» (Сумська область), Чорноморсько-Азовське виробничо-експлуатаційне управління морських шляхів (Одеська область), «Зірка» (Сумська область), НДІ аеропружних систем (АРК), «Море» (АРК), «Горлівський хімічний завод» (Донецька область), «Артемвугілля» (Донецька область), «Енерговугілля» (Донецька область) та ще близько двох десятків підприємств, заборгованість яких складає від 1 до 10 млн. гривень.
Загалом, кількість боргів по зарплатах, які стягнули державні виконавці у 2009 році, зросла на 21,3 %.
При цьому, за словами міністра, якщо виходити з судових рішень, які надходять на примусове виконання до Мін’юсту, промислові регіони – Донецька, Луганська, Харківська та Одеська області, були у 2009 році найбільш злісними боржниками по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних із трудовими правовідносинами. На ці області припадало більше половини рішень суді щодо стягнення зарплатних боргів, які не були виконані добровільно.