Нові ініціативи міністра освіти і науки Івана Вакарчука, спрямовані на покращення рівня освіти в Україні, отримали підтримку з боку Уряду.
Про це повідомила прес-служба МОН України.
Іван Вакарчук запропонував запровадити Додаток до диплому про вищу освіту, що відповідає розробленій Європейською комісією, Радою Європи і UNESCO/CEPES моделі. Додаток до диплома європейського зразка є обов’язковим документом у переважній більшості країн Болонського процесу і видається разом із дипломом про вищу освіту. Метою є надання достатньої незалежної інформації для покращення міжнародної "прозорості" та справедливого академічного і професійного визнання кваліфікацій.
Багато країн без цього додатка взагалі не визнають дипломи про вищу освіту. А відтепер український диплом з таким додатком буде адекватно оцінений у будь-якій країні Болонського простору.
Окрім того, до переліку напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у ВНЗ за рівнем бакалавра, внесена статистика та астрономія. Міністр переконаний, що Україна, як одна із космічних держав, потребує фахівців з вищою освітою для астрономічної галузі, а також фахівців із сучасних статистично-математичних методів оброблення інформації і прогнозування у різних галузях економіки.
До того ж були внесені зміни до постанови, які передбачають обов’язковий екзамен з української мови при вступі до аспірантури та складання кандидатського екзамену з української мови на здобуття наукового ступеня кандидата наук. У всіх країнах світу для того щоб здобувати докторську ступінь потрібно належно володіти державною мовою, знання якої перевіряє стандартизований тест на кшталт TOEFL у Британії та США. Кабінет Міністрів України проголосував введення такого світового стандарту, який також підтримали Національна академія наук України, Вища атестаційна комісія та Спілка ректорів вищих навчальних закладів.