Новий Закон про швидку та екстрену медичну допомогу повністю змінює підходи до її надання та організації.
По це заявив міністр охорони здоров’я України Зиновій Митник під час прямої телефонної лінії у редакції газети “Комсомольська правда” в Україні”, передав кореспондент ГолосUA.
“Ми на сьогодні вже маємо готовий, обговорений, погоджений всіма регіональними владами і центральними міністерствами Закон про невідкладну екстрену медичну допомогу. У новому Законі ми трохи хочемо змінити підходи, вектор діяльності по Україні — ми хочемо, щоб швидка допомога була швидкою”, — сказав він.
За словами міністра, новий Закон передбачає придуття швидкої допомоги у населеному пункті сільського типу до 20 хвилин, міського типу або великого міста — у межах 15 хвилин. Головне, підкреслив З. Митник, що у цьому Законі змінюються принципи фінансування і управління швидкою.
“Ми цей Закон погодили, всі зауваження виправили, врахували громадське обговорення. Він вже у Кабінеті міністрів і найближчим часом буде направлений до Верховної Ради. Так що я сподіваюся, що до Нового Року ми його приймемо і запустимо у діло”, — повідомив міністр охорони здоров’я.
Відповідаючи на запитання, яку позицію має Мінохорони здоров’я щодо нових правил виклику швидкої у Києві, він сказав: “Швидка допомога міста Києва є у абсолютному підпорядкування Київської державної міської адміністрації. Вона у праві приймати будь-які рішення, що стосується швидкої допомоги”.
Нагадаємо, 18 червня депутати Київради затвердили нові правила виклику бригад швидкої медичної, спеціалізованої психіатричної та пунктів невідкладної медичної допомоги, дільничних лікарів-терапевтів, педіатрів і лікарів-спеціалістів амбулаторно-поліклінічних закладів столиці, за якими оператор швидкої вирішуватиме, куди направити виклик — на швидку, невідкладну допомогу, або терапевту.
І. Носальська />