Міністерство екології та природних ресурсів України дало офіційне роз’яснення щодо коштів, отриманих від Японії у рамках Кіотського протоколу.
Текст роз’яснення розміщений на офіційному сайті відомства.
Згідно з роз’ясненням, 290 млн. євро за Угодою з Японською стороною за продаж одиниць установленої кількості викидів парникових газів у 2009-2010 рр. надійшли чотирма траншами протягом квітня-липня 2009 року, та були зараховані на рахунки в іноземній валюті, відкриті на ім’я Держказначейства в “Укрексімбанку”. При цьому у 2009 році ці кошти на рахунки ні Міністерства охорони навколишнього природного середовища, ні Національного агентства екологічних інвестицій не перераховувалися та не використовувалися.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів №1049 від 9 вересня 2009 за підписом прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, 200 млн. євро були конвертовані у гривню та перераховані на єдиний рахунок Держказначейства. Решта 90 млн. євро були зараховані на депозитний рахунок20 квітня 2010 року, завдяки на вимогу Президента України Віктора Януковича та прем’єр-міністра України Миколи Азарова, 290 млн. євро були поновлені на спеціальних рахунках Держказначейства та стали доступними для реалізації програм за Кіотським протоколом.
Разом із тим, Нацекоінвестагентство пришвидшило роботу з проведення тендерів та визначення переможців проектів, що реалізуються в Україні у рамках угод з Японією. “Такі дії української влади призвели до того, що 29 липня 2010 року японський Уряд перерахував Україні ще 150 млн. євро, що є свідченням взаємодовіри між сторонами”, — сказано у роз’ясненні.
У 2010 році за Державною програмою з підтримки заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів парникових газів та на розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату здійснено касових видатків на суму 118 909 640,10 грн. Всі видатки здійснені протягом 4 кварталу 2010 року.
“Таким чином, на валютних рахунках Державного казначейства України, відкритих в АТ “Укрексімбанк”єж знаходяться кошти в загальній сумі 270,0 млн. євро (гривневий еквівалент станом на 1 січня 2011 року становить 2 854 747 260,00 грн.). Залишок, який обліковується на інших окремих рахунках станом на 1 січня 2011 року – 2 205 498 574,4 грн.”, — сказано у офіційному роз’ясненні.
Міністерство екології та природних ресурсів України разом із Державним агентством екологічних інвестицій висловило впевненість у тому, що “всі отримані від японської сторони кошти будуть витрачені за призначенням”. “Всі заходи, що передбачаються програмою державної підтримки заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів парникових газів та на розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату, будуть профінансовані своєчасно”, — пообіцяли у Мінприроди.