Міністерство транспорту та зв’язку працює над усуненням перешкод для заходу іноземних суден до головних водних магістралей країни.
Про це повідомив міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко під час наради з представниками галузі, повідомила прес-служба відомства.
«Ми визначили перелік завдань, які потрібно виконати для того, щоб Дніпро та Дунай стали потужними артеріями для здійснення міжнародних перевезень», — сказав міністр.
Згідно із визначеним завданнями фахівці Мінтрансзв’язку переглянуть існуючі тарифи, проведуть днопоглиблювальні роботи і ремонт шлюзів, а також спільно із представниками провідних судноплавних компаній розроблять зміни до відповідних нормативно-правових актів.
На виконання доручення міністра Укрморрічфлотом буде здійснено калькуляцію усіх тарифних послуг, які встановлюються для суден, що ходять по річках, створено робочу групу з питань тарифного регулювання послуг річкових портів з перевантаження вантажів та проінспектовано сучасний стан шлюзів на Дніпрі.
Державне підприємство «Укрводшлях» підготує економічне обґрунтування та проектну документацію щодо проведення днопоглиблювальних робіт на відрізку Дніпродзержинськ-Дніпропетровськ річки Дніпро. Гарантована осадка на цьому відрізку повинна складати 3,65 м.
Спеціалісти Укрморрічфлоту спільно із представниками приватних судноплавних компаній Укррічфлот та Нібулон удосконалять проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт», а також підготують необхідні зміни до постанови Кабінету міністрів України «Про відкриття річкових портів для заходу іноземних невійськових суден». Нагадаємо, зараз до вітчизняних річкових портів судна під іноземним прапором можуть заходити лише на підставі одноразового тимчасового дозволу, виданого Укрморрічфлотом, що суттєво ускладнює розвиток судноплавства на внутрішніх водних шляхах.
Слід також зазначити, що міністр наголосив на необхідності створення умов для транспортування вантажів Полтавського гірничо-збагачувального комбінату до Ренійського морського порту через Миколаївський річковий порт в обсязі 100 тисяч тонн на місяць.