Українське законодавство не дає можливості для регулювання та контролю фінансової діяльності політичних партії.
Про це міністр юстиції Микола Оніщук заявив у прямому ефірі «5 каналу».
«Коли ми говоримо про джерела фінансування виборчих кампаній, зокрема, внесення грошової застави, то маємо визнати, що не маємо в Україні розвиненого законодавства, я маю на увазі насамперед законів, які б регулювали фінансову діяльність політичних партій», — зазначив чиновник.
За його словами, це спричинено тим, що партії стали суб’єктами виборчого процесу лише декілька років назад, коли відбувся перехід на систему пропорційних виборів.
«І, можливо, ще було замало часу (для заповнення прогалин у законі про вибори – ред.). Тим не менше, і органи прокуратури, і міністерство юстиції, адже закон про політичні партії зобов’язує нас перевіряти діяльність партій на предмет відповідності вимогам закону та статуту, мають можливості, зокрема, у випадку повідомлень про наявність порушень у фінансах, застосовувати певні заходи регулювання та перевіряти надходження», — пояснив М. Оніщук, додавши, що перевірити, хто стоїть за цими партійними внесками може також податкова інспекція.
Нагадаємо, що кандидати у президенти від найбільших політичних партій України заявили, що грошову заставу, яка відтепер становить 2,5 мільйони гривень, за них внесуть партії за рахунок членських внесків.
А. Береза