Міністерство юстиції розробило нову процедуру виконання рішень національних судів, відповідальність за виконання яких несе держава.
Про це повідомила заступник міністра юстиції, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська сьогодні журналістам у Києві, передав кореспондент ГолосUA.
За її словами, відповідну процедуру передбачено законопроектом «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду», ініційованим Мінюстом на виконання пілотного рішення європейського суду у справі «Юрій Миколайович Іванов проти України».
«Законопроектом, який вже зараз побуває на розгляді парламенту, ми пропонуємо, щоб особа у випадку, якщо вона має рішення суду про стягнення з державного органу не зверталась в державну виконавчу службу, а лише отримувала виконавчий лист у суді, прикладала до нього свою заяву, рахунок відправила до казначейства, яке протягом трьох місяців повинно сплатити їй ці кошти», — розповіла фахівець.
У випадку, якщо казначейство нездатне сплатити кошти, додала В. Лутковська, за кожен день протермінування нараховуватиметься компенсація у розмірі 0,3% від визначеної суми.
На переконання представниці Мінюсту, такий закон покликаний «усунути проблему невиконання рішень суду та запровадити механізми погашення заборгованості, відповідальність за виконання яких несе держава, які накопичились станом на 1 січня 2012 року”.
Нова процедура, як зазначила юрист, у випадку прийняття законопроекту парламентом, запрацює з 1 січня 2012 року.
Нагадаємо, що 15 жовтня 2009 року європейський суд з прав людини виніс рішення у справі «Іванов проти України», яким визнав порушення Україною її зобов’язань про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з систематичним невиконанням рішень національних судів, відповідальність за які несе держава. Відповідне рішення стало пілотним і набуло статусу остаточного 15 січня 2010 року. Як відомо, рішення Європейського суду не підлягають оскарження і обов’язкові до виконання країною.