Найбільші металургійні та гірничодобувні регіони України повинні мати особливий економічний та екологічний статус для забезпечення державою додаткового фінансування житлово-комунальної сфери та профілактичної медицини.
Таку думку висловив лідер українських комуністів Петро Симоненко під час робочої поїздки до Кривого рогу.
«Такі металургійні та гірничодобувні регіони, як, наприклад, Криворізький басейн і саме місто Кривий ріг, повинні мати спеціальний економічний і екологічний статус, відповідно до специфіки виробництва з величезною кількістю викидів шкідливих речовин в атмосферу під час розробки відкритих кар’єрів, а також вибухових робіт і так далі», — сказав він.
Лідер КПУ підкреслив, що спеціальний економічний і екологічний статус необхідний для того, щоб на законодавчому рівні забезпечити додаткове державне фінансування житлово-комунальної сфери таких регіонів, системи їх профілактичної медицини. Крім того, на думку Петра Симоненка, такі зміни дозволять змусити господарів гірничо-металургійних підприємств інвестувати значні суми в нові екологічно чисті технології, а також фінансувати соціальну інфраструктуру в своїх регіонах.
«Візьмемо, до прикладу, Кривий Ріг і «Криворіжсталь»: місто, протяжністю близько 100 кілометрів, природньо, має свої особливості управління і підтримки всієї житлово-комунальної і соціальної інфраструктури. Забрудненість навколишнього середовища перевищує всі допустимі норми в сотні разів, а ракові захворювання стали справжніми лихом», — сказав Петро Симоненко.
Лідер КПУ нагадав, що якщо раніше, окрім місцевого бюджету, відповідальність за розвиток соціальної інфраструктури, місцевої системи охорони здоров’я, підтримки і фінансування ЖКГ, була спільною справою і відповідальністю промислових підприємств і місцевого бюджету, то тепер олігархи-хазяїни металургійних комбінатів просто кинули напризволяще людей. А коштів у місцевому бюджеті на ці потреби немає», — сказав Петро Симоненко.
«Вперше за весь час Кривий Ріг став дотаційним регіоном. І це не дивно. /> Закордонні господарі в колишньому перлини української металургії «Криворіжсталі» повністю відмовилися від тієї соціальної інфраструктури, яка була на балансі підприємства і масово звільняють робітників. З 2004 року кількість працівників зменшилася майже на 15 тисяч чоловік, тобто майже на третину. Люди і їх сім’ї залишилися без роботи і зарплати, місцевий бюджет без доходів від податків, а це десятки мільйонів гривень на рік. При цьому жодної копійки не було витрачено новими господарями «Криворіжсталі» на впровадження нових технологій та на організацію екологічно чистого виробництва. Лише потогінна система — ось основа їх надприбутків», — заявив лідер КПУ.
За матеріалами: прес-служба КПУ