ГолосUA
19:57 31/10/2010

МВФ може зобов’язати Україну надати право позичальникам-фізособам банкрутувати

 

Міжнародні організації, в т.ч. МВФ, можуть спонукати Україну створити повноцінний інститут банкрутства фізичних осіб. Про таку можливість заявив народний депутат Валерій Писаренко 28 жовтня під час засідання Фінансового прес-клубу «Банкрутство фізосіб: перспективи запровадження в Україні». 

«Сьогодні ми готові вийти з пропозиціями запустити цю процедуру, — зазначив  Писаренко. — Якщо місія МВФ про це заговорить і ми візьмемо на себе зобов’язання, то я переконаний, що ми зможемо зробити це в найкоротші терміни».

За словами В, Писаренка, процедура банкрутства в Україні вже фактично працює: громадяни мають змогу користуватися нею через механізм банкрутства СПД, який передбачений Законом «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

«Процедура банкрутства фізичних осіб відкриває сьогодні величезні можливості і кредитору, і боржнику. Для позичальників — це спрощення процедури сплачення боргів. Для кредиторів — можливість через суд залучити і правоохоронні органи, і зробити запити, обов’язкові для виконання від імені суду, та встановити, чи є ознаки фіктивного банкрутства, чи є в людини майно… Вся банківська система йде до того, щоб нарешті заснувати реєстр, куди були б включені усі люди, які або ведуть себе недобросовісно, або є банкрутами, або у них були проблеми з банками», — наголосив парламентар. За його думкою, це дуже суттєве обмеження — не давати змогу людям, які пройшли процедуру банкрутства, взяти кредит або не дати можливість після цього створити підприємство (такі пропозиції є у проекті). «Можливо, моя позиція щодо обмеження набуття прав на майно взагалі є жорсткою. Ми могли б все це підкоригувати до другого читання», — сказав Писаренко

Можливим вважає введення процедури банкрутства фізосіб в Україні і голова правління банку «Фінанси та кредит» Володимир Хливнюк. Однак на його думку цей механізм має включати в себе низку принципових складових.

«Ми хочемо закон, але в ньому повинна бути санація як основний принцип. Ми хочемо, щоб не банкрут подавав сам на себе до суду, а кредитори, коли вони зрозуміють, що з позичальником говорити складно. При цьому не можна зупиняти виконання зобов'язань на тому етапі, поки людина не визнана банкрутом. Не можна зупиняти або забороняти стягнення на закладене до початку процедури банкрутства майно. Обов'язково повинна бути рада кредиторів. Поручителі не повинні звільнятися від відповідальності до моменту визнання їх як поручителів. Слід надати право кредиторам оскаржувати договору, які після укладення договору з кредитором укладались фізособою. І цивільна дієздатність повинна бути обмежена, причому дуже серйозно», — упевнений голова правління банку «Фінанси та кредит».

За матеріалами: Дзеркало тижня

Читайте также по теме