Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила плани перерозподілу квот учасників фонду на користь країн, що розвиваються.
Так, Китай, квота якого в статутному капіталі фонду збільшиться більш ніж у 1,5 рази, стане третім за значущістю учасником МВФ — після США та Японії. Збільшуються частки і кожної з трьох інших країн БРІК — Бразилії, Індії та Росії — від двох до п'яти десятих процентного пункту.
Країни Європейського союзу погодилися передати країнам, що розвиваються 2 із 9 нинішніх своїх місць у раді директорів Міжнародного валютного фонду, у якому всього — 24 місця. У цілому 6% загальних квот і голосів у МВФ перейдуть від західних країн до країн, що розвиваються, включаючи країни БРІК.
Квота тієї або іншої країни у капіталі Міжнародного валютного фонду безпосередньо визначається загальним обсягом її економіки: кожні 150 тисяч доларів ВВП дають один голос. Відповідно, внесок країни до статутного капіталу МВФ пропорційний поточному обсягу національної економіки.
Майбутній перерозподіл квот 187 країн світу, які є на сьогодні учасниками Міжнародного валютного фонду, фактично відображає зміну питомої ваги багатьох із них у загальній структурі світової економіки. За планами, формально воно має завершитися у 2012 році.
За матеріалами: Радіо Свобода