ГолосUA
16:26 22/10/2008

МЗС порадило німецькому колезі «ретельно вчити історію» і не перейматися «уявними фобіями»

Міністерство закордонних справ України здивоване змістом висловлювань Державного міністра МЗС Німеччини Гернота Ерлера щодо євроатлантичних прагнень України.

Про це Голос.UA повідомили у прес-службі МЗС, коментуючи заяви державного міністра Федерального міністерства закордонних справ ФРН Гернота Ерлера під час відеомосту Москва-Берлін «Кавказький конфлікт. Що далі? Геополітичні наслідки» стосовно того, що продовження Україною курсу на інтеграцію в НАТО загрожує розколом країни.

«Особливо дивує, що ці висловлювання прозвучали не під час зустрічей зі своїми українськими партнерами, які могли б дати аргументовані відповіді, а під час відеомосту Москва-Берлін», — зауважили у прес-службі, додавши, що у цьому зв’язку стає більш зрозумілим, звідки російське суспільство, залякане владою "страшилками" про НАТО, отримує підживлення своїх перекручених уявлень щодо реального ставлення в Україні до цієї організації та суті української євроатлантичної політики.

У МЗС визнають, що в Україні, як і в будь-якій демократичній державі, існують протилежні точки зору. «Це, мабуть, єдине об’єктивне твердження, яке прозвучало з вуст пана Ерлера. Все інше – пересмикування, некоректна маніпуляція цифрами та фактами, замішані на риториці, неприйнятній в оцінках високопосадовцем позиції іншої суверенної держави», — впевнені українські дипломати.

У прес-службі зазначають, що німецький державний службовець фактично поставив під сумнів можливість України робити внесок у безпеку на євроатлантичному просторі, не дивлячись на те, що Україна, на відміну від багатьох держав-членів цієї організації, бере участь в усіх без винятку миротворчих операціях під проводом НАТО.

«Особливо турбує те, — відмітили у відомстві, що з логіки Гернота Ерлера випливає, що Німеччина та інші держави ЄС насправді жалкують з приводу далекоглядних рішень, які схвалив Альянс в Бухаресті щодо України та Грузії. На наш погляд, таку позицію навряд чи поділяє Канцлер ФРН Ангела Меркель, яка особисто долучилася до формулювання перспективи вступу України до НАТО. Мабуть, не за горами вибори у ФРН».

В міністерстві закордонних справ також порадили німецькому дипломату не перейматися уявними фобіями стосовно його тверджень про розподіл України на два непримиренні політичні табори та можливий розкол на грунті євроатлантичної політики нашої держави. « Президент, Уряд України у своїй євроатлантичній політиці діє у відповідності з Конституцією України та чинним законодавством, схваленим Парламентом України, яке прямо передбачає вступ України до НАТО як пріоритет зовнішньої політики держави. При цьому, безперечно, остаточне рішення буде прийматися з урахуванням думки українського народу», — підкреслили в зовнішньому відомстві.

«Щодо кількості виборів на одиницю часу у конкретній державі, то порадили б п.Ерлеру ретельно вивчити історію держав-членів Альянсу перед тим, як бідкатися з приводу законного права народу вирішувати внутрішньополітичні проблеми у демократичний спосіб – через вибори», — резюмували в МЗС.

 

Читайте также по теме