ГолосUA
08:19 02/07/2009

МЗС України закликало Чорноморський флот РФ виконати рішення суду

Виходячи з міжнародної відповідальності України за забезпечення безпеки мореплавства у власних територіальних водах, а також керуючись рішеннями українських судів, Міністерство закордонних справ України закликало російську сторону без зволікань повернути Україні усе належне їй навігаційно-гідрографічне майно, що незаконно використовується Чорноморським флотом Російської Федерації. Про це йдеться у заяві МЗС, текст якого є в розпорядженні ГолосUA.

МЗС нагадало, що 16 червня ц.р. військовослужбовці ЧФ РФ перешкодили судовим виконавцям державної виконавчої служби України реалізувати рішення Господарського суду Херсонської області про повернення Україні радіонавігаційної станції “Марс-75” у м.Генічеськ.

Російська сторона в черговий раз проігнорувала рішення Господарського суду Херсонської області, що суперечить нормам міжнародного права та законодавства України, а також двосторонній угоді про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року, — йдеться у заяві.

МЗС нагадало, що об’єкти навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки мореплавства, у тому числі радіонавігаційна станція “Марс-75”, є державною власністю України та не підлягають оренді, в користування російській стороні ніколи не передавались.

Відповідно до Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Судові рішення ухвалюються судами іменем України та є обов’язковими до виконання на всій території України. Російська сторона, згідно з базовими угодами з питань Чорноморського флоту, взяла на себе зобов’язання дотримуватися законодавства України.

Згідно із домовленостями, досягнутими 10 червня ц.р. у Києві під час сьомого засідання Підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту Російської Федерації та його перебування на території України, найближчим часом має бути проведено чергове засідання робочої групи з питань навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства. Українська сторона підтверджує свою готовність до укладення угод у сфері навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства в Чорному і Азовському морях, як це передбачено Угодою між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту від 28 травня 1997 року.

 

Читайте также по теме