ГолосUA
18:24 21/04/2010

На Черкащині 2 роки не фінансується програма допомоги хворим від наслідків Чорнобильської катастрофи

На Черкащині впродовж двох років не фінансується програма надання спеціалізованої допомоги тяжкохворим, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Програма надання спеціалізованої допомоги тяжкохворим та онкологічним хворим, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи не фінансується ось уже впродовж двох років.

Про це йшлося на обласній науково практичній конференції для лікарів «Медико-соціальні наслідки аварії на ЧАЕС», яка відбулася в Черкасах, передав кореспондент ГолосUA.

Щорічно у відділенні радіаційного захисту населення Черкаської обласної лікарні лікуються більше 1,5 тисяч осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тоді як всього в регіоні проживають 121 тисяча постраждалих від наслідків вибуху на ЧАЕС.

За чисельністю постраждалих від наслідків вибуху на ЧАЕС Черкаська область займає 5 місце в Україні. Тому питання організації надання медичної допомоги потерпілим залишається важливим завданням медичної служби області.

Як повідомили у Головному управлінні охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА, кожен десятий житель області постраждав від наслідків аварії на ЧАЕС. Більшість з них — постраждалі ІV категорії, проте на території області проживає близько 9 тис. ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

За словами головного лікаря обласної лікарні Валерія Черняка, лікування такого контингенту хворих є дуже складним, оскільки мова йде не про лікування окремого захворювання, а своєрідної «поліпатології», що уражає різні органи і системи організму.

“Значними зусиллями та завдяки підтримці обласної влади нам вдалося зберегти відділення радіаційного захисту населення, яке з 2005 року стало обласним центром та зберегти відповідні спеціалізовані ліжка. В той час як більшість обласних лікарень в державі відмовилися від такої практики, ми зосередили увагу на покращенні якості надання медичної допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи. Сучасна діагностично-лікувальна база закладу, висококваліфікований лікарський колектив безумовно сприяють реалізації цього завдання. Щорічно в центрі проходить лікування більше 1,5 тис. осіб”– розповів Валерій Черняк.

Він також наголосив, що наразі важливим є питання придбання для відділення денцитометра – обладнання, що визначає щільність кісткових тканин, оскільки внаслідок радіаційного опромінення у хворих часто розвивається остеопороз (надмірна ламкість кісток).

Заступник начальника управління у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Олександр Черепенко наголосив, що хоча проблема підтримки постраждалих внаслідок Чорнобильської трагедії є соціальною, її медичний аспект є нині однією з найбільш актуальних проблем сьогодення. На жаль, бюджетне фінансування не в змозі забезпечити в повній мірі деклароване пільгове медичне забезпечення постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, санаторно-курортне лікування тощо. Вже 2 роки зовсім не фінансується програма надання спеціалізованої допомоги тяжкохворим та онкологічним хворим.

В. Середа

 

Читайте также по теме