ГолосUA
13:25 12/08/2010

На Черкащині виявили 100 осередків загорання торфу

Сьогодні в Черкаській області є більш ніж 100 осередків загорання торфу, які намагаються гасити пожежні.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомив помічник начальника Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в Черкаській області Костянтин Проценко.

За його словами, нині на Черкащині горять торфовища біля селища Ірдинь, Черкаського району, які вже ставали місцем надзвичайної ситуації в 2005 і 2009 роках, але цього разу, крім людської недбалості, діє ще один фактор — аномально висока температура повітря.

“Зараз Черкащина перебуває ніби на пороховій бочці, адже загальна площа торфополів області — понад 150 гектарів. Подекуди підземні пожежі тривають місяцями й роками, на глибині близько метра торф горів навіть минулого Нового року. Причина такої „живучості” проста — понад 70 % кисню міститься в торфі, і вогонь для подальшого розгорання не потребує, так би мовити, контактів із зовнішнім світом”, — пояснив К. Проценко.

Як зазначили рятувальники, проблема черкаського торфу в тому, що він сухий. А з огляду на спеку, суха також і трава, і гілки довколишнього лісу. “От і виходить, що навколо такої “порохової бочки” цілодобово чатують вогнеборці, міліція, лісники, посадовці й підприємці, зокрема пожежні дружини головного користувача торф’яної сировинної бази — “Черкаситорфу” — розповів К. Проценко.

Найефективнішим засобом боротьби з підземною пожежею є інженерні заходи, тобто штучне підтоплення небезпечних ділянок.

За словами директора “Черкаситорф” Олексія Куліша, підприємство у належному стані підтримує мотопомпи й канали, за допомогою яких підтоплено частину пожежонебезпечних територій. Вагомим фактором безпеки також повинен стати існуючий у розпорядженні підприємства пожежний потяг із 5 цистернами води, рейки для якого прокладені якраз через територію ірдинського торфополя.

В. Середа

 

Читайте также по теме