ГолосUA
15:22 19/11/2010

На Донеччині у рамках підготовки до Євро-2012 з’явилися контейнери для сортування сміття

 

Близько 190 нових контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів вже розставлено на вулицях Донецька у Ворошиловському районі.

 

Про це повідомила прес-служба “Укрекокомресурси”.

 

Контейнери для роздільного збору відходів були передані 28 жовтня державною компанією “Укрекокомресурси” в комунальну власність місту в рамках загальнонаціональної програми підготовки до Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Наступними містами, які залучать до цього проекту, стануть Київ, Львів та Харків. Проблема утилізації відходів є вкрай важливою для України. Сміттєзвалища займають величезні площі.

 

Передані контейнери двох кольорів — жовтого і зеленого. Жовті призначені для твердих побутових відходів — дерева, паперу, пластику, металу, а зелені — для скла. Контейнери були закуплені на кошти, зібрані компанією в процесі роботи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 915 “Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини”.

 

Державна компанія “Укрекокомресурси” працює над впровадженням системи роздільного збору відходів на всій території України. Забезпечення контейнерами міст-учасників Євро-2012 є першим етапом впровадження цієї програми.

 

Довідка: Компанія “Укрекокомресурси” на загальнодержавному рівні організовує систему збору, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини та реалізовує державну політику в цій галузі. Компанія також надає допомогу підприємствам, установам, організаціям у сфері збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторсировини, створює виробничі потужності з сортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів.

 

В Україні площа земель, поглинутих сміттєзвалищами, становить 167 тис. гектарів, на яких зосереджено близько 30 млрд тонн побутового сміття та відходів, щороку ця цифра зростає на 1 млрд тонн. В Європі проблема накопичення сміття та зростання кількості сміттєзвалищ вирішується шляхом переробки вторинної сировини, там наразі переробляється до 60% скла, паперу, пластику та інших відходів, в Україні ця цифра в чотири рази менша. Покращити цю ситуацію можливо зокрема завдяки масовому впровадженню роздільного збору відходів з подальшою їх утилізацією (переробкою) як вторинної сировини.

Читайте также по теме