На Донеччині винахідники стверджують, що виготовляти дизельне пальне можна з усього, що містить олію.
Останній вдалий експеримент — біопаливо з амброзії. Рослина, запевняють науковці, легко перетворюється на високоякісний біодизель. Цей бур‘ян складає 10-ту частину під час збору зернових. Хліборобам він не потрібен, а от виробники біопалива амброзії застосування знайшли. З 10 кілограмів трави, переконують, можна отримати літр високоякісного палива.
У лабораторії Центру енергозберігаючих технологій, переконують, навчилися видобувати біопаливо з десятків видів бур‘янів.
"Ми пробували використовувати рослини, в основному бур’яни — амброзія, суріпиця — які шкідливі. Соя, соняшникова олія звичайна і в основному кращі показники показало саме соєве масло, тому що на нім більш енерговитрати зменшаються", — запевнив головний технолог Центру енергозберігаючих технологій Олена Журавльова.
Біопаливо, яке виготовили в Донецьку, вже встигли неодноразово випробувати. Здебільшого — на аграрній техніці. Автор майже тисячі запатентованих ідей з енергозбереження Дмитро Турченко вже 30 років добуває біопаливо практично зі сміття. Його наступне джерело енергії — морські водорості.
"Якщо виростити урожай рапсу або сорга потрібний рік, то щоб виростити урожай водоростей потрібно 1 день. Тобто приблизно це в 10 разів по виходу масла виходить більше, ніж з того ж рапсу або сої", — каже винахідник Дмитро Турченко.
Однак поки біопаливо не можна використовувати у бензинових автомобілях. Та винахідник вже знайшов спосіб видобувати високооктанове пальне зі звичайного вугілля. Науковець каже, перші випробування довели, що отримане паливо не поступається, навіть, авіаційному гасові.
За матеріалами: канал 24 />