На посаду генерального директора ЮНЕСКО претендують дев`ять кандидатів.
Серед них заступник глави МЗС РФ Олександр Яковенко, постійні прдставники Литви та Болгарії при ЮНЕСКО Іна Марчюленіте та Ірина Бокова, екс-голова МЗС Алжиру Мохаммед Беджауі, міністр культури Єгипту Фарук Хосні, директор африканського бюро міжнародної ради ЮНЕСКО з науки Соспетер Мвіярубі Мухонго (танзанія), екс-міністр торгівлі, промисловості та рибного господарства Еквадору Івонн Хуес де А. Бакі, член комісії європейських співдружностей Беніта Ферреро-Вальднер (Австрія) та заступник генерального директора ЮНЕСКО Нуреіні Тіждані-Серпос (Бенін).
15 вересня кандидати презентуватимуть свою програму та дадуть відповіді на сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО. Засідання відбудеться за зачиненими дверима. Кожен кандидат презентуватиме програму та відповідатиме на запитання двома мовами – англійською та французською.
Вибори нового гендиректора пройдуть у кілька турів. Переможе той кандидат, котрий набере більше половини голосів. У таємному голосуванні братимуть участь 58 країн. Якщо за результатами чотирьох раундів переможець не визначиться, то до п`ятого туру перейдуть два претенденти, котрі наберуть найбільшу кількість голосів. В останньому турі переможе той, за кого проголосує більше країн.
Фіналіст буде представлений на затвердження генеральній конференції ЮНЕСКО, яка пройде з 6 до 23 жовтня.
Якщо конференція, яка відбувається раз у два роки, не затвердить кандидатуру нового гендиректора, то процедура виборів повториться.
Повноваження нинішнього глави організації Коітіро Мацуури, вперше обраного на посаду гендиректора ще у 1999 році, збігають у листопаді 2009 року.
За матеріалами “Інтерфакс-Україна”, “ForUm”