На сьогодні в Україні немає передумов для ухвалення Виборчого кодексу.
Про це заявив Міністр юстиції, голова робочої групи з питань удосконалення законодавства про вибори при Президентові України Олександр Лавринович в інтерв‘ю газеті «Голос України», номер якої вийде друком у середу 9 лютого 2011 року, повідомили у прес-службі відомства.
«Нині серед частини юристів пішла данина моді в плані того, щоб скрізь були кодекси, не вникаючи при цьому в суть самого поняття «кодифікація». Норми кодифікуються, якщо є суспільні стосунки, які мають спільне коріння і їх потрібно розбити по окремим спеціальним частинам. У даному випадку, сьогодні в Україні немає передумов для того, що б ми могли це робити», — наголосив Міністр.
За словами Олександра Лавриновича, одним із аргументів, який висувається на користь ухвалення Виборчого кодексу, є вимога стабілізувати виборче законодавство в Україні. При цьому він критично висловився щодо намагань стабілізувати виборче законодавство через ухвалення відповідного кодексу.
«Механізм зміни кодексів і законів – тотожні. Для тих, хто вважає, що кодекс — це більш стабільно ніж закон, я б порадив подивитися скільки змін внесено в Кодекс про адміністративні правопорушення за 20 років — більше ніж у будь-який чинний закон», — зауважив він.
Разом з тим, Міністр юстиції не заперечив ідею кодифікації виборчого законодавства в Україні у майбутньому.
У разі необхідності, за його словами, основою для кодифікації виборчого законодавства може стати низка змін, що наразі напрацьовується робочою групою з питань удосконалення законодавства про вибори при Президентові України. На сьогодні перед членами цієї групи поставлено завдання розробити якісний документ, який би усунув прогалини та проблемні питання у законах про вибори.
Водночас, наголосив Міністр юстиції, у жодній країні Європейського Союзу, так само як у Сполучених Штатах Америки і Канаді, Виборчого кодексу не існує.