Міністр закордонних справ України Петро Порошенко та Віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова Юріє Лянке встановили перший прикордонний знак на центральній ділянці українсько-молдовського державного кордону (делімітаційна точка №194, с. Велика Кісниця, Ямпільський район, Вінницька область).
Про це ГолосUA повідомили у прес-службі МЗС.
В урочистій церемонії взяли участь Глава дипломатичної місії в Україні головуючої в ЄС Іспанії, високі посадові особи Представництва ЄС в Україні та Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону Україні та Республіці Молдова (EUBAM), керівники органів місцевої влади та представники ЗМІ.
Встановлення першого проміжного прикордонного знака на центральній ділянці кордону ознаменувало започаткування завершального етапу облаштування та договірно-правового оформлення українсько-молдовського державного кордону.
Цим кроком сторони продемонстрували обопільне прагнення та здатність знаходити взаємоприйняті рішення складних питань двосторонніх відносин, які тривалий час перешкоджали застосуванню повноцінного режиму експлуатації державного кордону між Україною та Республікою Молдова.
Як було зазначено у Спільній заяві Міністра закордонних справ України П.Порошенка та Віце-прем’єр-міністра, Міністра закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова Ю.Лянке, завершення договірно-правового оформлення українсько-молдовського державного кордону є також важливим внеском у процес придністровського врегулювання на основі збереження суверенітету та територіальної цілісності Республіки Молдова. Глави зовнішньополітичних відомств України та Республіки Молдова висловилися за якнайскоріше відновлення повноцінного переговорного процесу у форматі «5+2».
У Спільній заяві також відзначається, що участь у церемонії встановлення прикордонного знака представників Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги (EUBAM) розглядається Україною та Республікою Молдова як висловлення підтримки з боку ЄС зусиль сторін з демаркації українсько-молдовського державного кордону, яка є необхідним елементом добросусідських відносин та подальшого просування двох країн на шляху європейської інтеграції.
Міністри відзначили позитивні зрушення, які вдалося досягти у 2009 році задля взаємовигідного та ефективного вирішення актуальних питань двосторонніх відносин.
З метою подальшого збереження досягнутої динаміки та координації зовнішньополітичної діяльності України та Республіки Молдова, зокрема й у питанні європейської інтеграції, П.Порошенко та Ю.Лянке підписали План консультацій між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова на 2010 рік.
Міністри закордонних справ України та Республіки Молдова наголосили на тому, що зусилля обох сторін будуть спрямовані на досягнення конкретних практичних результатів та виведення відносин між двома сусідніми країнами на якісно новий рівень реального стратегічного партнерства.