На Заході не усвідомлюють загрози посилення ісламізму на Близькому Сході та у Південній Африці.
Таку думку висловив
color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик у інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.
color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">«Ми бачимо, що деякі ісламістські політичні сили намагаються скористатися соціальним протестом і направити його на свою підтримку. Це чітко видно у Єгипті, до Тунісу повернулися раніше вислані представники ісламських фундаменталістських об'єднань. Тобто, є загроза, що країни Магрибу можуть перетворитися на фундаменталістські країни. Це є значним ризиком для регіону», — сказав він.
color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">За словами експерта, прихід ісламістів буде означати не лише скорочення туристичного потоку до цих країн, а й перегляд загальної системи безпеки країн Магрибу і великого Ближнього Сходу
color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">Водночас фахівець зауважив, що ті, хто на Заході підтримує ці революційні процеси, до кінця усвідомлюють небезпеку ісламізму у цих країнах. «Оскільки опозиція, ліберальна, чи у середовищі військових, чи у сучасному істеблішменті не має достатньо коріння у самому суспільстві, а ісламісти мають це коріння і підтримку», — додав він.
color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">При цьому В. Кулик підкреслив, що ці акції протесту носять подвійний характер і значну роль у них відіграють профспілки і соціальні мережі. «У мене є сподівання, що профспілки та соціальні мережі, ліві політичні сили зможуть подолати свою роздробленність та об'єднаються для протидії ісламістським політичним силам, зможуть демократизувати суспільство, аби відбулися демократичні і прозорі вибори до парламентів та органів влади цих країн», — наголосив він він.
Читайте также по теме