Найбільш наближеними до «депресивних» в Україні є 8 сільських і 9 промислових районів, а також 5 міст обласного значення. Такі дані загальнонаціонального моніторингу за 2009 р. наведено у матеріалах до слухань «Нові підходи в розвитку депресивних регіонів України», які відбуваються в рамках засідання Комітету з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Верховної Ради України.
«Моніторинг показників розвитку регіонів, районів, міст республіканського в Автономній республіці Крим і обласного значення для визнання територій депресивними, здійснений впродовж чотирьох останніх років відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабміну від 24 червня 2006 р. №860, засвідчив відсутність територій, що відповідає критеріям депресивності», — йдеться у матеріалах.
Найбільш наближеними до депресивних, за підсумками 2006-2009 рр., є наступні сільські райони: Камінь-Каширський (Волинська обл.), Тарутинський і Татарбунарський (Одеська обл.), Краснолиманський (Донецька обл.), Поліський (Київська обл.), Решетилівський (Полтавська обл.), Ріпкинський і Козелецький (Чернігівська обл.).
Найбільш наближеними серед промислових районів вважаються наступні: Рожищенський (Волинська обл.), Павлоградський (Дніпропетровська), Воловецький (Закарпатська), Лутугинський (Луганська), Турківський (Львівська), Любашівський, Балтський (Одеська), Володимир-Волинський, Романівський (Житомирська).
Серед міст республіканського в АР Крим і обласного значення, найбільш наближеними до депресивних є такі 5 міст: Білгород-Дністровський (Одеська обл..), Яремча (Івано-Франківська), Новий Розділ (Львівська), Первомайський (Харківська), Новодністровськ (Чернівецька). />
За матеріалами РБК-Україна