ГолосUA
14:42 06/01/2009

«Нафтогаз» пообіцяв боржникам за газ проблеми після 8 січня

Всі підприємства, які мають борги за газ, спожитий у минулому році, та не підписали договорів із НАК «Нафтогаз України», після 8 січня можуть залишитися без газу. Таку інформацію озвучили представники «Нафтогазу» під час селекторної наради, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України. />  

Для уникнення такого вирішення питання заборгованостей, міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко запропонував привести у відповідність тарифи на послуги опалення та вчасно заплатити за спожитий газ.
 

«Якщо ви на місцях не можете провести відповідну роботу з населенням щодо своєчасних платежів, тоді треба брати кредити в банках або погашати платежі за рахунок міжбюджетних трансфертів, бо НАК «Нафтогаз» ставить питання категорично – без грошей газу не буде», — наголосив міністр.
 

Разом з тим, він запевнив, що вже найближчим часом Уряд розгляне можливість проведення рефінансування Нацбанком тих банків, які обслуговують підприємства теплоенергетики, під гарантії органів місцевого самоврядування. На його думку, такий хід покриє касовий розрив, що виникає через неузгодженість термінів оплати населенням за спожиті послуги з теплопостачання та термінів оплати за спожитий природний газ підприємствами теплоенергетики.
 

Як було зазначено у ході наради, загальна сума заборгованості за спожитий у 2008 році природний газ становить 1851 млн. гривень і лише за грудень вона зросла на 209 млн. гривень. Основними боржниками є Дніпропетровська, Харківська, Донецька, Запорізька, Луганська області та м.Київ.
 

Представникам регіонів було доручено у стислі терміни вжити необхідних заходів з підготовки та переведення всіх теплогенеруючих підприємств, які мають таку можливість, на роботу на резервному виді палива – мазуті. Таке рішення було прийняте відповідно до протоколу наради у Першого віце-прем’єр-міністра України Олесандра Турчинова.
 

За інформацією заступника Міністра палива та енергетики В.Макухи, вже готується рішення Уряду, яким буде передбачено закупівлю необхідної кількості мазуту за кордоном.
 

«Цей мазут буде включено до групи товарів критичного імпорту, що спростить умови його постачання, та буде прийнято рішення про його закупівлю без проведення відповідних тендерних процедур», — підкреслив він.

 

Читайте также по теме