Кияни й львів’яни найохочіше вирішують свої проблеми корупційним шляхом. За останніх два роки кількість осіб, що не виправдовують корупцію, зменшилася, а от охочих давати хабарі задля вирішення своїх проблем — побільшало.
Такі результати соціологічного дослідження у рамках проекту протидії корупції "Гідна Україна" за підтримки Агенції з міжнародного розвитку США.
Кількість опитаних у рамках проекту, які у жодний спосіб не виправдовують корупцію, зменшилася на 5 відсотків у порівнянні з 2007 роком, повідомила директор проекту Любов Паливода. Тих, що допускають можливість вирішення своїх проблем шляхом знайомства чи хабарництва, виявилося 70 відсотків.
Причому, Львівщина разом із Київщиною є тими двома областями, де громадяни найчастіше добровільно дають хабарі, заявила Паливода. Дослідження показало, що самі пропонують чиновникам хабарі лише 10 відсотків громадян.
Найбільше рівень корупції за останні два роки зріс на Харківщині, Сумщині, Львівщині та Донеччині. На Тернопільщині та Миколаївщині — навпаки, знизився. Цікаво, що з проявами корупції частіше почали стикатися громадяни малозабезпечені і середнього віку — від 30 до 45 років, зауважила директор проекту.
«Мешканці Західної України більш досвідчені щодо проявів корупції і досить активно використовують родинні зв’язки, знайомства тощо»,- додала Паливода.
З-поміж найбільш корумпованих державних установ та сфер, згідно з дослідженням, найбільш виділяється судова система, міліція та прокуратура. Причому, найбільша корупція є у судах, саме так вважає 71 відсоток опитаних. Ще 70 відсотків назвали корумпованою міліцію і державтоінспекцію, понад 63 відсотки — прокуратуру.