«Наша Україна» вимагає створення постійної незалежної від влади експертної комісії для контролю за використанням кредиту Міжнародного валютного фонду.
Про це йдеться у заяві партії.
«Масштабне нарощування державного боргу в умовах, коли на перший план у світі виходить саме проблема суверенних боргів, не можна назвати успіхом нинішньої влади. Адже запозичення сьогодні тягнуть за собою наслідки вже у найближчому майбутньому», — підкреслюють в партії.
У заяві зазначається, що попередній уряд уже продемонстрував, що схема «гроші в обмін на реформи» не виконується, і діяльність нової влади «реформаторів» встигла засвідчити, що вона не збирається діяти по-іншому.
«Уряд Юлії Тимошенко уже використав понад 10 млрд. доларів кредитних коштів МВФ для латання бюджетних дірок і проведення президентської виборчої кампанії. При цьому не було здійснено жодних реформ, обумовлених їх наданням. У результаті – «легкі» гроші 2008-2009 років уже сьогодні зависли «дамокловим мечем» над Україною: з 2012 року їх потрібно «важко» повертати», — підкреслюють в «Нашій Україні».
У партії наголошують, що сьогодні уряд Миколи Азарова, декларуючи перед представниками МВФ згоду проведення реформ, насправді взяв курс на повернення до адміністративного управління економікою, що, можливо, і здатне дати короткостроковий ефект зниження бюджетного дефіциту за рахунок наступу на бізнес, проте уже в середньостроковій перспективі підірве потенціал зростання та інвестиційну привабливість вітчизняної економіки.
«Тому «Наша Україна» вимагає створення постійної незалежної від влади експертної комісії для контролю за використанням 15-мільярдного кредиту, який віддавати будуть змушені зовсім не ті, хто сьогодні витрачатиме, а мільйони українських громадян», — йдеться в заяві.
«Наша Україна» також закликає керівництво МВФ вжити усіх необхідних запобіжних заходів, аби унеможливити нецільове використання кредитних ресурсів, серед яких: погашення короткострокових кредитів перед російськими комерційними структурами, які були використані для покриття дефіциту державного бюджету, а також розрахунки за рахунок української держави перед спонсорами виборчої кампанії Віктора Януковича.
«В іншому випадку постане питання про те, з яких джерел Україна відшкодовуватиме «спалені» попереднім та чинним урядами десятки мільярдів кредитних доларів – «легких» для них, проте «важких» для економіки і громадян України», — наголошується в заяві.
Довідка. МВФ у листопаді 2008 року схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд. дол. і надав перший транш кредиту у розмірі 4,5 млрд. дол.
Усього в рамках реалізації програми Україна одержала три транші кредиту МВФ на суму близько 11 млрд. дол. Надання четвертого траншу очікувалося в листопаді у розмірі 3,8 млрд. дол. за підсумками третього перегляду програми співпраці.
Місія МВФ завершила роботу в Україні наприкінці жовтня 2009 року, при цьому якихось позитивних заяв про завершення перегляду зроблено не було.
3 липня 2010 року МВФ оголосив про досягнення на рівні експертів домовленості про виділення Україні позики на суму 14,9 млрд. дол. />
За матеріалами: УНІАН