Анна Штепура
17:02 14/10/2010

Наступного року Молдова, Україна та Румунія працюватимуть разом у випадку аварій, подібних до угорської

 

face="Times New Roman, serif">
size="4">Наступного року Молдова, Україна і Румунія мають підписати спільний проект, згідно з яким допомагатимуть одна одній в разі виникнення аварій, подібних до угорської.

face="Times New Roman, serif">
size="4">Про це заявила заступник начальника управління моніторингу навколишнього середовища при Держгідрометеослужбі Молдови Світлана Штирбу сьогодні під час відеомосту «Москва-Кишинев-Київ», на якому обговорювалась загроза червоного шламу для країн-сусідів Угорщини, передав кореспондент ГолосUA.

face="Times New Roman, serif">
size="4">«У нас намічається на наступний рік новий проект щодо трьох терміналів — це Молдова, Україна і Румунія. Проводяться зараз переговори, щоб усі три термінали, що знаходяться зараз на стику Дунаю — це термінал в Галакцах, термінал в Наріні та в Джурджулештах — щоб вони почали працювати разом, в разі, якщо станеться якась аварія на одному з терміналів», — зазначила вона. 

face="Times New Roman, serif">
size="4">Також, за словами експерта, Молдова ратифікувала конвенцію щодо трансграничних ефектів від промислових аварій. Згідно з цією конвенцією, наголосила вона, є лише чотири промислові підприємства, які потрапили у список тих, що можуть мати трансграничний ефект. 

face="Times New Roman, serif">
size="4">«Ми працюємо над тим, щоб всі підприємства, які потрапили до цього списку, мали гарні кооперації між собою, щоб в разі аварії зробити все необхідне для своєчасного вирішення проблеми», — пояснила С. Штирбу. 

face="Times New Roman, serif">
size="4">Нагадаємо, що 4 жовтня на великому підприємстві з виробництва алюмінію недалеко від Будапешту стався вибух, який зруйнував плотину резервуара з отруйними відходами. Впродовж години було затоплено 3 населених пункти, 9 людей загинуло, близько 150 отримали отруєння та хімічні опіки. З резервуару вилилося близько 700 тисяч кубометрів отруйних речовин, частина з яких потрапила до вод Дунаю. Тепер жителі найближчих до Угорщини країн постійно перевіряють екологічний стан Дунаю, що протікає їх територією, і стривожені ймовірністю екологічної загрози червоного шламу для навколишнього середовища і для здоров'я людей.

Читайте также по теме