ГолосUA
07:22 16/11/2009

Націоналізація базових галузей виведе економіку з тіні — Симоненко

Кандидат у президенти від Блоку лівих і лівоцентристських сил Петро Симоненко пропонує повернути в державну власність базові галузі економіки.

Про це він заявив в інтерв’ю щоденній газеті «Коммерсант-Украина».

За його словами, для забезпечення суверенітету і процвітання України треба негайно змінити і політичний устрій, і економічний базис. Повернути в управління держави ту частину власності, що є базовою для економіки, на думку П. Симоненка, є першочерговим сьогодні. Насамперед потребує регулювання вугільна промисловість.

«Щорічно ми виділяємо з бюджету 10 млрд. грн. на вугільну промисловість. Тоді чому сьогодні такі високі ціни на вугілля? Тому що на цьому наживаються ті українські «ділки», які сидять в офшорних компаніях. Я ж пропоную робити так: виділили 10 млрд. грн. — давайте введемо жорсткий державний контроль за витратою цих коштів», — сказав він, додавши, що контролю потребує й військово-промисловий комплекс, адже сьогодні «армія голодна, жодного танка не купили, літаків немає, один підводний човен до пірса гайками прикручений».

У свою чергу повернення машинобудування і банків у власність держави, переконаний П. Симоненко, виведе з тіні 40% економіки.

«Важке машинобудування. Це базис для будь-якої економіки, його потрібно розвивати, адже він дасть можливість зберегти тисячі робочих місць. Якщо буде загальнонародна власність, ми зможемо знизити податковий тиск і таким чином вивести з тіні 40% економіки. Треба ввести держмонополію на алкоголь і тютюн, банки, залізничні дороги. Я пропоную, щоб Нацбанк виділяв кредити під 3%, а комерційні — під 5%. 2% маржі їм вистачить, а решту заробляйте, любі. Без цього нам не підняти малий і середній бізнес, не зробити його ефективним», — зазначив кандидат у президенти від Блоку лівих.

«Націоналізація — це нормальний сучасний економіко-правовий механізм. Я гарантую, що будуть тільки диктатура права і верховенство закону. Перш за все я проведу інвентаризацію. І скажу: ви отримали це, ви обіцяли державі все це зберегти? Якщо не зберегли — поясніть, будь ласка, з якої причини. І якщо не пояснять — повернемо підприємство в держвласність. Той, хто не виконав своїх інвестиційних зобов’язань перед державою, повинен відповідати. Тут же не малина яка-небудь і не общак, а держава! Ми подивимося: наприклад, вклав приватний власник гроші, але у нього, можливо, менеджмент не пішов. Якщо він чесно вкладав гроші, то ми їх йому повернемо, а держава візьме управління на себе», — наголосив П. Симоненко.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

 

Читайте также по теме