ГолосUA
09:47 11/09/2008

Національна академія наук вивчить причини масштабного стихійного лиха, яке сталося в шести областях України

Президент України Віктор Ющенко збирається залучити Національну академію наук  до вивчення причин масштабного стихійного лиха, яке сталося у шести областях України, та внести пропозиції щодо способів запобігання таким природним катастрофам.

Таку пропозицію він висловив сьогодні під час зустрічі з президентом Національної академії наук Борисом Патоном. /> Глава держави вважає, що без допомоги цієї установи правильну відповідь на таке складне питання влада не знайде, а при чіткій ясній позиції Академії можна було б багато чого зробити через РНБО, уряд, парламент. Під час зустрічі було обговорено фінансову підтримку наукових досліджень та мотивацію українських учених.

Віктор Ющенко заявив про готовність збільшити фінансування української науки у державному бюджеті 2008 та 2009 років. Він підкреслив, що недостатня бюджетна підтримка забирає можливості розвитку наукового потенціалу: за останні роки в Україні фактично не було впроваджено жодної інновації загальнодержавного масштабу, а ті, що були реалізовані, – носили, як правило, локальний характер, не виходячи за межі окремих виробництв. Продовжує знижуватися питома вага інноваційно-активних підприємств. 

Президент також вважає, що внесок фахівців та установ Національної академії наук стане цінним при розробці наукової концепції Культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал». 

Віктор Ющенко повідомив, що має намір врегулювати деякі проблеми розвитку української науки. Найближчим часом буде підписано Указ «Про додаткові заходи щодо розвитку наукової і науково-технічної діяльності Національної академії наук України». Цей документ передбачатиме, зокрема, розроблення та затвердження державних програм стосовно розвитку новітніх технологій, проведення перспективних для України наукових досліджень за пріоритетними напрямами природничих, суспільних та гуманітарних наук;  розвиток організаційної та матеріально-технічної бази академії; підвищення на 30 відсотків розмірів посадових окладів науковців та збільшення стипендій аспірантам і докторантам, їх стажування у провідних закордонних наукових та навчально-наукових центрах; забезпечення учених, у тому числі й молодих, житлом.

Президент під час зустрічі також нагадав про ювілейну дату, яку цього року святкуватиме академія: 90 років тому за сприяння уряду Гетьмана П.Скоропадського було засновано Академію наук України.

Читайте также по теме