Оприлюднено заяву Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо судового процесу за результатами конкурсу на вільні частоти від 27 січня 2010 року.
Зокрема, Нацрада наголошує, що лише в спосіб дотримання закону, чесної, відкритої, прозорої та рівної конкуренції можна буде говорити про цивілізований процес розвитку телерадіогалузі.
Звертаючись до учасників процесу, Національна рада закликала чітко і чесно розділяти: свободу слова й існування незалежних ЗМІ; розвиток медіабізнесу та прозорість медіавласності; дотримання чинного законодавства та дотримання законності при отриманні ліцензій для розвитку телеканалів.
"Щодо третьої складової в цьому ряду – справа не в тому, що хтось із учасників січневого конкурсного процесу був незадоволений, або того дня мав поганий настрій. Суть у тому, що є всі підстави говорити про відсутність передбаченого законом кворуму при проведенні конкурсу, крім того діяла заборона судів на його проведення, конкурс проходив у атмосфері передбачуваних серйозних політичних змін у країні. Нагадаємо, що в конкурсі брали участь 42 компанії, однак результати задовольнили лише „ТВі” та „5 канал”. Для всіх інших телеканалів цей конкурс так і залишився «кишеньковим», а честь Національної ради була заплямована підозрами в корупційних діях", — зазначили в Нацраді.
"Частоти на розвиток, які отримали „ТВі”, „5 канал” та група „Інтер” на січневому конкурсі – це додатковий шанс на збільшення як своєї аудиторії, так і своїх прибутків. Тому б хотілося, щоб телеканали та їхні топ-менеджери говорили з громадськістю чесно – отримання або не отримання додаткового шансу на розвиток не означає загроз існуванню або виживанню телеканалу. Однак якщо ми хочемо спільними зусиллями будувати сучасний цивілізований формат взаємин на медіаринку, то не маємо права підміняти поняття і не дотримуватися духу і букви Закону. А свобода слова для медіаринку повинна означати насамперед високий професіоналізм і високий рівень відповідальності за сказане і зроблене", — йдеться в заяві Нацради.
Нагадаємо, редакційна рада "5 каналу звернулася" з відкритим листом до Президента Януковича, у якому попросила захистити журналістів у ситуації з судом.
В той же час, заступник голови Адміністрації Президента України Ганна Герман сказала, що порадиться з Президентом Віктором Януковичем щодо проблеми, яка виникла на "5 каналі".
8 червня 2010 року Окружний адміністративний суд Києва повністю задовільнив вимоги групи телеканалів "Інтер".