Рівень довіри населення України до працівників медичної галузі знизився: майже 50% українців не йдуть до лікаря у випадку хвороби.
Таку думку висловила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім.. М.В.Птухи НАН України Елла Лібанова під час міжнародної наукової конференції у Києві, передав кореспондент ГолосUA.
За її словами, закономірним є те, що в умовах кризи падає рівень довіри до влади, але довіра до церкви, медицини та освіти традиційно зберігалася завжди. «В Україні сьогодні населення не довіряє владі, а влада не довіряє населенню. За даними моніторингу громадської думки, який проводив Інститут соціології академії наук, 52% респондентів вважає, що існує значна напруженість між політиками та пересічними громадянами, більше того, 42% очікують наростання цієї напруги упродовж наступних 10 років», — сказала вона.
Е. Лібанова повідомила, що 47% опитаних респондентів відчувають недовіру між власниками підприємств та найманими працівниками, ще 41% людей прогнозує її посилення у найближче десятиріччя. «Але мене насправді найбільше турбує те, що спостерігається недовіра між лікарями і населенням, тому що це веде до очевидних демографічних наслідків. Ми маємо масову відмову від вакцинації. 49%, за даними того ж моніторингу, у випадках захворювання не звертається до лікаря», — зазначила директор Інституту демографії та соціальних досліджень.