Навіть за наявності Південного і Північного потоків Україна постачатиме газ.
Про це сказав незалежний експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін в інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.
“По-перше, Росія хоче отримати контроль за українською ГТС. По-друге, навіть за повної реалізації обхідних газопроводів через Україну буде прокачуватися газ, щонайменше 30-32 мільярди кубічних метрів. Газопровід через Балтійське море буде збудований у будь-якому випадку. Питання Південного потоку поки у підвішеному стані і цей процес гальмується через вартість будівництва. Так, це безумовно великі втрати. Але, українська ГТС складається з декількох маршрутів, і певні з них залишаться за будь-яких умов”, — сказав він.
При цьому Володимир Саприкін наголосив, що Україна цілком може сама модернізувати свою газотранспортну систему.
“Звісно, залучення коштів було б цікавим і вигідним. Але ми і самі можемо це зробити, не в таких масштабах, не так швидко, проте власним коштом. Втім питання в іншому — нам треба вирішувати, що буде з українською ГТС. Нам необхідно отримати гарантії від Росії щодо того, що буде далі, чи будуть прокачуватися визначені обсяги газу, щонайменше 100 мільярдів. Для цього потрібно створити спільне підприємство, до якого увійшли б і Російська сторона і Європейська сторона і Україна відповідно. Такий потрійний формат співробітництва важливий як для модернізації, так і управління”, -наголосив він.
При цьому коментуючи заяву єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера про те, що модернізація української ГТС недоцільна, експерт наголосив, що європейські чиновники дослухаються до найбільших країн ЄС: Німеччини та Італії.
“Ці дві країни, безперечно підтримують як Росію вцілому, так і її обхідні потоки. Вони не бачать у газовій трубі України, а бачать себе і Росію, як постачальника газу. Все інше їх не турбує. Тому, такі неадекватні заяви зроблені під впливом керівництва Італії та Німеччни”, — підсумував Володимир Саприкін.