ГолосUA
07:41 29/05/2010

Названі найкращі музейні події року — 2009

В Києві пройшла урочиста церемонія нагородження переможців V Всеукраїнської акції «Музейна подія року» та відзначення учасників Програми підтримки музейних працівників на 2010-2011 роки.

Про це повідомив кореспондент ГолосUA.

У конкурсі, що тривав протягом 2009 року, взяли участь 52 музейні проекти, що змагалися за звання кращих. Найдостойніші події обирали понад 100 експертів з усіх областей України.

Переможцями V Всеукраїнської акції «Музейна подія року» стали: /> І місце – Відкриття після реставрації палацу останнього гетьмана українського козацтва Кирила Розумовського в у Батурині Чернігівської області 22 серпня 2009 року.
ІІ місце – Мистецький проект «Марія Приймаченко -100» у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві.
ІІІ місце — посів проект «Іван Руткович. Жовківський іконостас (1697–1699). До 310-ї річниці від часу створення» у Львівському Національному музеї імені Андрія Шептицького.

Також спеціальними відзнаками оргкомітету були відзначені: Музей сучасного образотворчого мистецтва України у Києві. Перший загальнокримський конкурс в музейній сфері АР Крим, Асоціація заповідників і музеїв Криму. Волинський краєзнавчий музей у луцьку. Музей-заповідник «Золочівський замок» у м. Золочів Львівської області. Перевидання «Кобзаря» Т. Шевченка 1931 р. з ілюстраціями роботи В. Сідляра. А також Матьє Арден — директор Французького культурного центру та Єжи Онух — директор Польського інституту в Києві.

У Програмі підтримки музейних працівників на 2010-2011 роки виявили бажання взяти участь 80 музейних працівників з усієї України. За рішенням експертної групи, двоє з них — представники Національного художнього музею України та Густинського районного комунального краєзнавчого музею у Тернопільській області — отримали матеріальну допомогу у розмірі 4500 гривень. Іще 14 працівників з різних регіонів України отримали заохочення у розмірі 1 000 гривень.
 
Довідка: Всеукраїнська акція «Музейна подія року» була започаткована у 2006 році й щороку реалізується Українським центром розвитку музейної справи та Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000». Головною метою проекту є привернення уваги громадськості до найважливіших подій і тенденцій музейної галузі, а також стимулювання музейних колективів до якнайкращої презентації своїх проектів. Протягом п’яти років акція здобула визнання професійної аудиторії, популярність серед широкої громадськості та ЗМІ.

Програма підтримки музейних працівників – спільний проект Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» та Українського центру розвитку музейної справи, ініційований у 2005 році, що має на меті – підтримати шляхом надання благодійної допомоги тих фахівців, які своєю діяльністю перетворюють музей на центральний елемент культурного простору в регіоні, працюють для суспільства, сприяють популяризації культурного надбання, що зберігається у музеї.

І. Тимошенко
 

Читайте также по теме