Нові правила вступу до вищих навчальних закладів поглиблюють нерівність доступу до вищої освіти.
Таку думку озвучила координатор напрямку “Суспільство знань” в Уряді змін, перший директор Центру оцінювання якості освіти Лілія Гриневич на прес-конференції у Києві, передав кореспондент ГолосUA.
На її думку, єдиним позитивним кроком нових правили вступу є ретельне виписані правила, за якими мають формуватися рейтингові списки. Як зазначила Л. Гриневич, саме рейтингові списки стали джерелом найбільших маніпуляцій у приймальних комісіях минулого року.
При цьому, за її словами, за минулорічними умовами прийому в рейтингових списках були показані всі складові рейтингового балу, а саме: бал по атестату, вступне випробування, результат ЗНО. Цього ж року в рейтинговому списку буде тільки сумарний бал, що, на думку експерта, призводить до зменшення прозорості при вступі.
“В Україні поглиблюється нерівність доступу до вищої освіти. І це парадоксально при тому, що є демографічна криза, значно більша кількість ліцензованих місць, але якщо ми говоримо про доступ до місць державного замовлення на бюджетне навчання, то поглиблюється нерівність між людьми”, — зазначила вона.
Нагадаємо, що 2 листопада 2010 року Міністерство освіти та науки затвердило умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2011 році.