Рішення Київського апеляційного господарського суду про вилучення “Київміськбуду” із Програми приватизації довело незаконність попередніх спроб передати столичне підприємство у руки приватних осіб.
Про це заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, передала прес-служба КМДА.
О. Попов зазначив, що рішення суду підтвердило незаконність будь-яких спроб передати стратегічно важливий об’єкт – “Київміськбуд” – у власність приватної особи.
“Я переконаний, що таке підприємство як холдингова компанія “Київміськбуд” має працювати, перш за все, на користь мешканців міста, а не на певних приватних структур. Не можна заради задоволення інтересів окремого бізнесмена позбавляти киян права на управління найбільшою будівельною кампанією країни. “Київміськбуд” залишиться у власності міської громади – це остаточне рішення, ніякого перепродажу не буде. Киянам також належатиме “Київводоканал” та “Київгаз”. Столиця повинна контролювати об’єкти, які забезпечують життєдіяльність міста”, – зазначив перший заступник голови КМДА.
14 жовтня Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Київради, яким у 2007 році була дозволена приватизація АТ ХК “Київміськбуд”. Таким чином, пакет акцій територіальної громади Києва у статутному фонді АТ ХК “Київміськбуд” вилучено з Програми приватизації та повернено до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації.
ХК "Київміськбуд" створена на базі майна державної комунальної будівельної корпорації "Київміськбуд" в 1994 році шляхом об'єднання в його статутному капіталі контрольних пакетів акцій 28 підприємств і інших активів.
Після зміни в керівництві Києва влітку 2010 року стало відомо про продаж містом в 2009 році своїх часток в холдинговій компанії "Київмісськбуд" (80%), підприємстві "Київводоканал" (25,464%), "Київгаз" (28,46%) і "Київхімволокно" (51%). Всі угоди були здійснені за схожою схемою: на аукціонах через Українську універсальну товарну біржу (УУТБ), де покупцем виступила ФК "Новий регіон". Вже відомо, що у випадку з "Київміськбудом" і "Київгазом" торговець потім перепродав ці акції офшорним компаніям.
Генпрокуратура порушила кримінальні справи і оскаржила у господарському суді угоди з продажу комунальних пакетів акцій. У свою чергу ДКЦПФР початку перевірки ФК "Новий регіон", а також брали участь в угодах реєстраторів, в результаті яких було встановлено відсутність торговця за адресою реєстрації, а також відсутність його звітності.