Низький рівень життя українців сприяє зростанню проблем зі здоров’ям, зокрема стоматологічних.
Таку інформацію надав журналістам головний стоматолог МОЗ України, директор Інституту стоматології НМАПО ім. Шупика Олексій Павленко.
“Фахівці стверджують, що наявність власних зубів у людей похилого віку багато у чому залежить від соціально-економічних умов у країні проживання. Зниження якості життя сприяє зниженню здоров’я зубів в українців”, — наголосив головний стоматолог МОЗУ.
Серед причин, що викликають в українців ранню втрату зубів, О.Павленко виділив неправильне харчування, а саме збільшення частки рафінованих, перероблених та шкідливих продуктів і зменшення кількості натуральних харчів, а також низьку культуру догляду за ротовою порожниною та зубами, що притаманні нашим співвітчизникам.
За інформацією лікаря, в Україні близько 50% людей у віці після 60 років, тобто приблизно 4 мільйони громадян, вже мають зубні протези.
Він також повідомив, що за результатами досліджень ВООЗ, від втрати зубів у США страждають понад 25% населення у віці старше 65 років, у Канаді — приблизно 50%, у менш розвинених країнах статистика більш песимістична.
О. Павленко розповів, що у нашій державі існує 228 державних стоматологічних поліклінік та 4584 стоматологічні відділення, а також приблизно 5,5 тисяч приватних стоматологічних закладів.
Однак, за словами Олексія Павленка, “у нас зараз присутні всі сучасні стоматологічні технології, і допомога може надаватися різним соціальним групам, верствам населення державними і приватними клініками. Справа лише у культурі піклування про здоров’я”.
І.Носальська.