Лауреат нобелівської премії з економіки Джозеф Стігліц попередив, що кредити Міжнародного валютного фонду підривають економіки тих самих країн, яким намагається допомогти — Ісландії, Пакистану, України.
Про це повідомила "Німецька хвиля".
МВФ припустився цілої низки помилок, починаючи з азіатської фінансової кризи 1997 року. «Вони наступають на ті самі граблі, що й в 97-му»,- сказав Стігліц, маючи на увазі видані для подолання фінансової кризи позики Ісландії, Пакистану та Україні.
Ці заяви пролунали в Парижі під час презентації нової документальної стрічки «Навколо світу з Джозефом Стігліцом». 65-річний професор Колумбійського університету отримав Нобелівську премію з економіки 2001 року, а ще прославився своєю критикою на адресу Міжнародного валютного фонду.
Колишній шеф-економіст Світового банку підкреслив, що процентні ставки є надто високими, а монетарна політика, продиктована МВФ кризовим країнам, контрастує з фінансовою політикою, орієнтованою на економічне зростання, яка поширена в Великобританії і Франції, сказав він. «Гроші на таких умовах, очевидно, послаблять економіку і зроблять, зрештою, важчим їх повернення»,- заявив Стігліц. />
Як повідомило агентство «Рейтер», в минулі тижні МВФ надав для виходу з кризи 16,4 мільярда доларів Україні, 7,6 мільярда доларів – Пакистану і 2,1 мільярда – Ісландії.