Дії нової української влади говорять про те, що насправді вона не розцінює співробітництво з США, як стратегічне, й більше зацікавлена у співпраці з Росією.
Таке переконання висловив аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач у коментарі кореспонденту ГолосUA.
“Поки що реальні дії українського уряду і Президента, м’яко кажучи, не свідчать на користь того, що це партнерство є стратегічним саме для української влади, що влада розцінює його, як критично важливе і необхідне для української держави. Поки що у реальних діях, і навіть у риториці ми спостерігаємо страшенно великий перекіс і крен у бік Російської Федерації, і певну легковажність щодо співробітництва як з Європейським Союзом, так і Сполученими Штатами”, — сказав він.
На запитання про те, чому Америка підтримує діалог, він відповів: “Це дипломатичні речі. Вони не можуть інакше, і не мають навіть жодних підстав діяти інакше, оскільки за всіма західними канонами і політичними демократичними звичаями, ні влада, ні уряд, ні Президент не піддаються якійсь критиці чи навіть публічній оцінці з боку офіційних осіб, поки не пройшло, принаймні, сто днів з початку його керівництва”.
За словами В. Горбача, той факт, що Президент Янукович скасував цілу низку указів Ющенка, і розформував, зокрема Національний центр євроатлантичної інтеграції при Президентові України, свідчить красномовніше політичних заяв. “Ті структури, які торкалися євроатлантичного співробітництва та інтеграції України, Президент Янукович скасував, і людей, які там працювали, звільнив. Тому я думаю, що й американці, і наші партнери у НАТО розуміють, що у результаті таких дій в Україні немає кому фізично займатися євроатлантичною інтеграцією. І всі розмови Януковича про співробітництво у цій галузі є, м’яко кажучи, блефом”, — наголосив він.
“Я думаю, що рано чи пізно про це буде сказано. Але перший візит нового Президента України — незручно було все це озвучувати”, — підкреслив Володимир Горбач.
І. Носальська