ГолосUA
05:52 01/09/2010

Обама оголосив про завершення війни в Іраку

Президент США Барак Обама офіційно оголосив про завершення військової операції в Іраку, зазначивши, що Сполучені Штати заплатили "величезну ціну" за те, щоб "передати майбутнє Іраку в руки його народу".

"Операція "Свободу Іраку" завершена. Тепер народ Іраку несе відповідальність за безпеку своєї країни", — заявив Обама у своєму зверненні до американського народу з Овального кабінету (на робочому місці Обама записує тільки найважливіші виступи).

"Ми направили (в Ірак) наших чоловіків і жінок, які принесли неймовірні жертви на іракській землі, і витратили величезні кошти на закордонну операцію, в той час як удома нам довелося істотно скоротити витрати… Це була важлива глава в історії як США, так і Іраку. Ми впоралися з узятою на себе відповідальністю, проте настав час перегорнути сторінку", — сказав президент.

Перед тим, як виступити з промовою, Обама зателефонував екс-президентові США Джорджу Бушу-молодшому, який розпочав війну в Іраку. У зверненні Обама назвав його "патріотом".

Тепер кампанія вступає в новий — мирний — етап, який має назву "Новий світанок". Втім, підсумки семирічної війни світові ЗМІ називають спірними. Зокрема, про те, що місія виконана, президент США сказати так і не наважився.

Війна в Іраку. Ретроспектива Нагадаємо, напередодні прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі оголосив країну незалежною. "З цього дня Ірак — суверенна, незалежна країна, яка ухвалює рішення і відповідає за своє майбутнє самостійно. 31 серпня назавжди увійде в історію, іракський народ запам’ятає цей день. Після виведення військ наші відносини з США перейшли на нову стадію. Це відносини двох рівних держав ", — сказав він.

Втім, в Іраку досі не сформований новий уряд, країна перебуває на межі громадянської війни.

Війна в Іраку була розпочата США 20 березня 2003 року. Тоді пріоритетом булла оголошена безпека для Іраку і всього світу. Американці шукали зброю масового ураження, але так її і не знайшли. Саддама Хусейна повалили і стратили як диктатора.

Станом на 1 вересня 2010 року, в Іраку загинув 4421 військовослужбовець США і близько тисячі цивільних фахівців-американців. Війна обійшлася США майже в трильйон доларів. />  

За матеріалами: ТСН 

Читайте также по теме