ГолосUA
11:07 25/12/2009

Обіцянка Тимошенко забезпечити 5800 сімей безкоштовними квартирами не виконана на 70%

Обіцянка Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко забезпечити 5800 сімей безкоштовними квартирами не виконана на 70%.

Про це заявили у Головній службі зв’язків з Верховною Радою і Кабінетом міністрів України.

«На початку літа 2009 року уряд розпочав «широкомасштабну» програму безкоштовного забезпечення житлом громадян, які стоять «на черзі» на поліпшення житлових умов. За бюджетні кошти (на ці цілі було передбачено майже 2 млрд. грн.) Кабмін (через Державну іпотечну установу — ДІУ) викуповував у забудовників квартири у будинках, які мають бути здані в експлуатацію до 25.12.09 року», — говориться у повідомленні.

За даними ДІУ, всього придбано за кошти бюджету 5 517 квартир, станом на 24.12.09 року урядовими рішеннями розподілено між громадянами лише 1 594 квартир.

Аналіз виконання цієї програми ДІУ показує, що окрім недосягнення запланованих показників (видачі квартир людям), мали місце численні порушення законодавства, передусім – Житлового кодексу (який передбачає принцип: житло надається не за квотним принципом, а в порядку черговості за часом взяття громадян на облік /»на чергу»/). /> «Виникають питання щодо легітимності процедури розподілу квартир, оскільки з 23 вересня по 8 грудня КМУ приймав рішення на підставі Порядку, затвердженого Постановою від 23.09.09 № 1037, а за 17 днів до завершення програми – кардинально змінив правила. Нові правила розподілу квартир залишили «за бортом» громадян-«непільговиків», які стоять у загальній черзі. Натомість, уряд на власний розсуд (всупереч законодавства) визначив, хто з-поміж «позачерговиків» та «першочерговиків» має право на безкоштовні квартири. В урядовому переліку опинились всі категорії осіб, які мають заслуги перед СРСР», — говориться у повідомленні.

«Водночас прем‘єр взагалі забула про осіб, які мають заслуги перед Україною (про Героїв України, про політв’язнів і репресованих, про ветеранів УПА). Крім того, з переліку «випали» такі категорії пільговиків як медичні працівники, заражені вірусом імунодефіциту людини внаслідок виконання службових обов’язків, сім’ї при народженні близнят, громадяни, житло яких внаслідок стихійного лиха стало непридатним для проживання та інші», -зазначили у прес-службі.

Новим Порядком Уряд збільшив із 20% до 40% квоту на службове житло, що розподіляється між МВС, МНС, Міноборони, СБУ, УДО, Держприкордонслужбою, Держдепартаментом виконання покарань, Генпрокуратурою. Можливо, це намагання наприкінці року імітувати виконання спеціальних бюджетних програм щодо забезпечення цих категорій житлом, зокрема військовослужбовців.

 

Читайте также по теме