ГолосUA
18:48 19/10/2009

Огляд преси 20 жовтня 2009 року

Газета «Новая»

За безкоштовну освіту батьки школярів «платять» діамантовими обручками для вчителів. Дубові двері класів, розкішні нові меблі, телевізори і DVD-програвачі для вчительської і … дорога нижня білизна для класних керівників — це далеко не весь перелік речей, на які йдуть «добровільні» внески батьків школярів. Якщо ж батьки відмовляються платити — діти стають жертвами психологічного тиску, і навіть утиску, з боку вчителів. Останні спеціально занижують оцінки для того, щоб батьки зацікавилися падінням рівня успішності свого чада. Це підсудна справа, але поки що «зловити такі школи на гарячому» вдається дуже рідко. Згідно з Конституцією, освіта в Україні безкоштовна і платити за неї батьки можуть лише на добровільній основі. А виходить лише «добровільно-примусова»…

Пенсійну реформу в Україні «розтягнуть» до 2017 року, оскільки у Кабміні затвердили подальшу концепцію її розвитку, яку реформуватимуть ще вісім років.

«Передбачено створення механізмів прав і інтересів людей похилого віку та інших непрацездатних громадян, а також забезпечення стабільної роботи і прозорості пенсійної систем», — повідомило управління зі зв’язків зі ЗМІ Секретаріату Кабінету міністрів.

Програма реалізовуватиметься у два етапи: по-перше, має бути розроблений механізм підвищення пенсій, оптимізований розмір мінімальних пенсій та розвиватиметься недержавне страхування, а по-друге, планується повністю перейти на загальнообов’язкову накопичувальну систему, яка грунтується на накопичуванні коштів застраховних осіб у Накопичувальному фонді і виплаті пожиттєвих пенсій і одноразових виплат за угодами страхування. /> І, хоча концепцію вже затвердив уряд, документ буде викладений на сайті Мінпраці дял громадського обговорення, і в подальшому у нього ще можуть бути включені зміни.

«Україна молода»

Офіційна передвиборча президентська кампанія стартувала з порушеннями, розцінками на передвиборчу телевізійну рекламу та брудними прогнозами ЦВК.

Порушено було одне з перших виборчих правил — те, що дозволяє кандидатам агітацію лише з моменту реєстрації їх Центрвиборчкомом. Натомість у понеділок над Україною й далі висіли величезні бігборди і розтяжки з гаслами потенційних кандидатів у президенти Тимошенко, Януковича, Яценюка, Тігіпка, Гриценка, Тягнибока, Литвина та ін. Але найбільшим їх покаранням може бути лише попередження.

Та правила гри ще може бути змінено: Конституційний суд розглядає подання щодо конституційності окремих положень закону «Про вибори Президента у редакції», прийнятого парламентом 21 серпня. Рішення могло бути прийняте вже ввечері.

Щодо ціни політичного “піару” кандидатів, то розцінки радіо- та телеканалів починаються з 12 копійок за секунду ефірного часу до 3,5 тисяч гривень.

Алкоголь разом з жирною їжею може призвести до смерті. Такого висновку дійшли медики, перевіряючи причини гострого запалення підшлункової залози – панкреатиту. Вони виявили, що ця хвороба виникає через порушення обміну речовин, проблеми з жовчним міхуром, зловживання алкоголем та «неправильною» їжею. Саме через це ескулапи називають паанкреатит хворобою «ситого життя». Небезпека недуги полягає в тому, що несвоєчасне звернення до лікаря може коштувати хворому життя. Якщо людину турбують гострі болі у верхній частині живота та постійна блювота, від якої нічог оне допомагає, то варто звернутися до лікаря. Перед оглядом неможна нічого їсти і пити, а також варто покласти на низ живота щось дуже холодне, щоб приупинити руйнівну дію хвороби.

Газета «День»

Цього тижня на роботі Верховної Ради можна поставити хрест, бо скандал навколо «Артека» відсуне головні питання порядку денного — кадрові призначення до уряду, бюджету та інші. Таку думку висловив Голова парламенту Володимир Литвин. Хоча, погоджувальна рада пройшла у понеділок досить спокійно, хіба що депутати не могли визначитися з першочерговим питанням на вівторковому порядку денному.

Резонансна справа з приводу «Артеку» дійсно внесла корективи, однак парламентсько-законодавчі поправки до плану роботи, можуть принести користь суспільству — першим питанням на порядку денному значиться законопроект двох Кириленків — В’ячеслава (НУ-НС) та Івана (БЮТ) про ліквідацію депутатської недоторканості. Хоч Партія регіонів і відмовилася голосувати саме за цей проект, проте не відмахувалася від підтримки інших, які позбавлять народних обранців їх недоторканних статусів.

Україна посідає одне з перших місць в Європі за кількістю неповнолітніх курців та пияк. І наслідки нездорового способу життя підлітків та молоді вже даються взнаки. За даними Державної медичної статистики, в Україні чисельність здорових підлітків скоротилася на 10%. Як зауважують медики, одна з причин — поширення різних захворювань, зокрема, хвороб органів дихання, а також низька рухова активність, нераціональний розподіл вільного часу, тривале сидіння за комп’ютером, перед телевізором, захоплення мобільним телефоном, а ще — шкідливі звички. На державному рівні діє ряд програм, що стосуються покращання здоров’я нації та молоді зокрема, але вони малоефективні. Як варіант, фахівці пропонують залучати молодь до волонтерського руху та виробляти в неї активну життєву позицію.

 

Читайте также по теме