“Україна молода” /> Напередодні візиту Юлії Тимошенко до Львова кілька «чужих» білбордів позаклеювали рекламою Прем’єр–міністра. Щити оздоблювали «біло–сердечною» агітацією в місцях перебування глави уряду. Гендиректор рекламної фірми «Мегаклас» Андрій Повалений обурений: місце було продано штабу Віктора Ющенка, а рекламує натомість Юлію Володимирівну. «Уночі рекламу Ющенка заклеїли зображеннями Тимошенко. Ми все зафіксували на фото. Коли ми хотіли провести демонтаж, приїхала міліція і з погрозами заборонила це робити», — заявив Повалений. Начальник обласної міліції Львівщини Василь Пісний протиправної дії в цьому не бачить і вважає, що на цій справі хтось просто вирішив собі зробити «дешевий піар».
Українці оцінюватимуть теледебати кандидатів у президенти України здебільшого у “похмільні” вихідні. Одразу після Нового року і з захопленням Старого Нового року українці отримають у миски зі святковим олів’є політичну родзинку — теледебати між кандидатами на посаду Президента. Відповідне рішення ухвалила Центральна виборча комісія: дебати мають пройти з 4 по 15 січня. Участь у них не є обов’язковою — претенденти можуть відмовитися дискутувати в прямому ефірі УТ–1. При цьому члени Центрвиборчкому висловили сподівання, що на словесний герць погодяться усі 18 зареєстрованих кандидатів.
У Коломиї відкрився перший інститут підвищення кваліфікації греко-католицьких священників. Перша група із сорока священнослужителів Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ розпочала перепідготовку з дворічним курсом навчання у щойно відкритому в Коломиї Інституті богословської освіти імені єпископа Павла Василика. Новий духовний заклад функціонуватиме у приміщенні Коломийського дяківсько–катехетичного коледжу. За розпорядженням засновника інституту, єпарха Коломийсько–Чернівецького владики Миколая Сімкайла, кожен священнослужитель єпархії, незалежно від віку та становища в церковній ієрархії, зобов’язаний буде сісти за парту, набуваючи нових знань, передусім з біблістики, пасторального, догматичного та морального богослов’я і методики викладання катехизму.
Газета “День”
Пройшло 15 років з моменту підписання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Останнім часом серед українських політиків та експертів точиться дискусія щодо значення цього документу. Одні називають його «порожнім папірцем», тим часом як інші вказують на його дієвість. Що ж насправді дав Україні Будапештський меморандум і чи може цей документ зіграти роль у ліквідації вакууму безпеки, в якому опинилась Україна, затиснута між двома військово-політичними блоками?
Залишилися ще в Україні люди, яким небайдужа доля села, які вболівають за неї всією своєю душею. Такі люди, як Віктор Вакула, є безперечним прикладом для наслідування. Він створив сільський музей, де докупи зібрав усю історію Бернового, написав рукопис книги-літопису життя селища, активно вболіває за його долю, прагне показати всім, що українське село живе й житиме. Доки український Олімп політикуму розкидається передвиборними обіцянками, «маленькі герої» України роблять конкретні, реальні речі для майбутнього покоління. Такі історичні розвідки дають новий імпульс розвитку місцевому краєзнавству. Адже саме з маленьких «клаптиків» складається велика історія великого народу.
“Газета по-українськи”
Від офіційного старту передвиборної кампанії 19 жовтня найактивніше їздять Україною четверо держслужбовців — прем’єр Юлія Тимошенко, народний депутат Інна Богословська, нардеп і лідер Партії регіонів Віктор Янукович та президент Віктор Ющенко. Подорожі найчастіше називають ”робочими поїздками”, хоча більшість часу проводять на зустрічах із виборцями. 49-річна прем’єр Юлія Тимошенко наїздила 11 тис. 885 км. Це як 10 разів проїхати від Львова до Донецька. У західних регіонах прем’єр була 12 разів. По одному — в Луганській, Донецькій, Дніпропетровській областях та в Криму. Всі поїздки тривали день. Іноді зранку Тимошенко з’являється у Кабміні, в обід летить у регіон і до ночі повертається в столицю. Такі пересування можливі тільки літаком.
Цигарки становлять 17% бюджету курця. 3 грудня понад годину народні депутати сперечалися, як наповнювати бюджет. Адже до кінця року бракує грошей для Міноборони, українських представництв за кордоном та медицини. Представники коаліції пропонують, аби кошти взяли з підвищення акцизів на цигарки. “Якщо ми підвищимо акцизи в три-чотири рази, то на 200 відсотків зросте контрабанда цигарок з-за кордону, — зауважив з трибуни заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.
Замовити гарну погоду коштує 4 тис. дол. на добу. Аби не прибирати вулиці від снігу, у Москві планують зробити зиму безсніжною. Із початку грудня хмари над столицею Росії почнуть засівати йодистим сріблом та цементом.
Протягом трьох годин над передмістям літатимуть 10 літаків. З їхнього борту скинуть розв’язані мішки з цементом, який має розсипатися по хмарах. Від цементу вони стануть важкими й опустяться. Хмари не зможуть набрати вологи, снігу не буде. Йодистим сріблом викликають сніг чи дощ завчасно. На одну хмару його треба майже 100 кг.
Газета “Новая”
Минулого місяця перший заступник мера Києва Денис Басс заявив, що до Нового року жителі Борщаговки і Відрадного отримають довгожданий швидкісний трамвай. Лише курсувати рейковий транспорт буде від Окружної дороги до вул. Сім’ї Сосніних. А днями міжвідомча робоча група Кабміну по питаннях реконструкції швидкісного трамвая встановила, що лінія укомплектована несертифікованими залізобетонними шпалами, а на ділянці від Окружної до ст. «Гната Юри» є їх пошкодження. Чиновники заявляють, що продовження оновлення швидкісного і введення його в експлуатацію неможливі, поки не будуть усунені всі недоліки. У свою чергу гендиректор КП «Київпастранс» Микола Ламбуцький завірив, що зупиняти реконструкцію немає підстав, а зауваження всіх служб врахують у подальшому.
Стан тепломереж в українських містах просто катастрофічний. У п’яти великих містах з настанням морозів більш ніж вірогідні справжні техногенні катастрофи, подібні тій, яка в 2006 році сталася в Алчевську. Лідери чорного списку – Житомир, Кривий ріг, Кіровоград, Каховка і Нікополь. Більшість інших міст знаходяться на 6-му місці. «У них ситуація схожа, – пояснив голова АТКУ Віталій Яковенко. – Система теплозабезпечення знаходиться на останньому видиху. Тиждень 10-градусних морозів – і може статися колапс. В основному, це десятки малих і середніх міст Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Запорізької областей».