ГолосUA
19:56 11/01/2010

Огляд преси за 12 січня 2010 року

Новорічне переїдання українців, продажність українських паспортних столів, таланти Черновецького — теми, що опинилися у спектрі уваги українських ЗМІ 12 січня 2010 року. Не оминули також журналісти подій довкола дозволу громадянам України з обмеженими фізичними вадами голосувати на дому.

Газета «Новая»

Видання знає, скільки коштує Українське громадянство та як довго доведеться на нього чекати. Журналісти відзначають, що паспорт нашої держави підробляють лише за тиждень, а на додачу до нього видають ще й свідоцтво про народження, шлюб та прописку…

Трохи менше, як чотири роки перебуває на головній посаді столиці мер Леонід Черновецький. За цей час він багато чого встиг змінити. Щоправда, більшість киян скаржаться, що зміни ці не на краще, але сам мер так не вважає Він відвідав безліч закладів, на який, так чи інак, щось робив. «Новая» вирішила прослідкувати, які професії встиг випробувати на собі столичний голова.

«Україна молода»

Працівники «Харківміськелектротрансу» оголосили безстрокову акцію протесту — їм півроку не платять зарплату. Організатори страйку запевняють, що цього разу не піддадуться на умовляння чиновників вийти на маршрути задарма і стоятимуть на майдані Конституції до переможного кінця. Вони вже звернулися до харків’ян із проханням допомогти їм продуктами та гарячим чаєм, бо піврічне життя без зарплати остаточно підірвало їхнє /> фінансове становище…

Тривалі новорічні свята для слов’янської душі — не тільки час найжаданіших подарунків та найяскравіших феєрверків. Це ще й період найтривалішого переїдання, коли одне застілля переходить в інше. «УМ» з’ясувала, що такий «харчовий удар» щороку змушує тисячі українців продовжувати святкування на лікарняному ліжку або в домашньому лазареті. Діагнози різні — від загострення хронічного холециститу, токсикоінфекції чи стану по типу гострого гастриту до шлункової непрохідності та нападу гострого панкреатиту, який закінчується в реанімації. Чому так відбувається і що з цим робити?

Газета «День»

Важкі економічні часи змусили більшість українців переглянути свою політику споживання та стати дещо раціональнішими та економнішими. Проте чи зможемо ми зробити з цього глобальні висновки й змінити свою систему цінностей не лише в період кризи? Навряд чи, стверджують експерти. Принаймні напередодні Нового року українці, згідно з дослідженнями, не планували обмежувати свої бажання надто довго — близько половини респондентів розраховували після кризи витрачати більше, ніж зараз…

У зимову ніч з 31 грудня на 1 січня світ легко, під передзвін келихів із шампанським та спалахи незчисленних феєрверків, попрощався з першим десятиліттям ХХІ століття. Десятки поважних міжнародних видань, аналізуючи «стартове» десятиріччя, по-різному оцінюють його значення для нового віку. Одні — як продуктивний час, коли закладалися фундаменти принципово нового міжнародного порядку, інші — як втрачені роки…

«Газета по-українськи»
Засідання Центрвиборчкому в понеділок затримують майже на 1,5 години Члени ЦВК радяться, як провести останній тиждень перед президентськими виборами. Домовляються, що розвозитимуть бюлетені по своїх округах. Яким був перший робочий день Центрвиборчкому у новому році можна почитати на сторінках видання.

Українська влада неодноразово засвідчувала свій талант укладати неоднозначні з точки зору національних інтересів міжнародні угоди. Зокрема, так було зі вступом до Світової організації торгівлі, з підписанням Тимошенко газових контрактів. А з 1 січня в повному обсязі набула чинності Угода про реадмісію з Європейським Союзом. Відтепер із ЄС повертатимуть до нас усіх нелегалів, які пробралися на його територію з української. Трохи детальніше розкажуть журналісти газети…

«Сільські вісті»

Непоміченим для широкого загалу залишилося нещодавнє офіційне повідомлення: на Чорнобильській АЕС закінчено стабілізаційні роботи у рамках проекту будівництва нового безпечного конфайнменту над зруйнованим четвертим реактором, так званим об’єктом «Укриття». Однак за цими мало- зрозумілими словами криється новина, яка торкається життєвих інтересів не лише України, а й усього світу, пояснили фахівці ЧАЕС журналістам, які нещодавно побували тут у рамках проекту «Міжнародна науково-інформаційна мережа з питань Чорнобиля»…

 

Читайте также по теме