«Сільські вісті» />
«Газове» блокування
Ранок четверга розпочався з блокування парламентської трибуни та підходів до робочих місць Голови ВР і його заступників. Це фракція БЮТ продовжила акцію, розпочату ще у вівторок, — на захист екс-головного митника А.Макаренка, затриманого у зв’язку з відкриттям кримінальної справи, пов’язаної з газовою суперечкою ще між урядом Юлії Тимошенко та бізнесменом Д.Фірташем. У вівторок блокувальники таки наполягли на тому, щоб представники Генпрокуратури та СБУ поінформували депутатів про причини затримання Макаренка та про суть звинувачень, висунутих проти нього. Тоді блокада була короткочасною. Однак інформація, надана на вечірньому засіданні у вівторок, звелася в основному до того, що документам по цій справі надано статусу «таємно», а тому розкривати їх суть не можна.
«День»
Конституційна дилема: міняти чи вдосконалювати?
Днями, виступаючи зі зверненням до української нації, присвяченим Дню Конституції, Президент Віктор Янукович підкреслив, що Основний Закон вимагає змін. На думку глави держави, саме норми, прийняті у наприкінці 2004-го, стали причиною кризи влади і викликали критику як усередині держави, так і з боку міжнародного співтовариства. Нагадаємо, тоді Верховна Рада прийняла поправки, перерозподіливши повноваження гілок влади: Україна перейшла від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління. Після набуття чинності конституційної реформи Президент, серед іншого, втратив право особисто визначати кандидатуру прем’єра. До того ж, в Основному Законі вперше з’явилося визначення коаліції депутатських фракцій. Слід окремо наголосити, що «так» політичній реформі, яку нині так активно критикують гарант і регіонали, Партія регіонів сказала у повному складі… Президент не став уточнювати конкретні плани щодо вірогідної зміни Основного Закону країни, зазначивши лише, що вважає дуже якісною минулу редакцію Конституції, прийняту в Раді у 1996 році.
Клінтон почала східноєвропейське турне з України
Вчора держсекретар США Гілларі Клінтон розпочала своє турне країнами Східної Європи та Кавказу. Сьогодні вона прибуде з дводенним візитом до України й зустрінеться з Президентом України Віктором Януковичем, головою МЗС Костянтином Грищенком, колишнім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко та представниками медіа, а також виступить у Київському політехнічному університеті. Під час візиту Клінтон ознайомиться з ходом виконання робіт у рамках виконання Україною рішення про вилучення з країни залишків високозбагаченого урану.
Філарет закликає Кирила утриматися від політичних заяв
20—28 липня Україну відвідає патріарх Московський і всієї Русі Кирило. Відповідно до програми візиту, з 20 по 23 липня патріарх перебуватиме в Одесі: 21 липня очолить чин освячення та літургію у Спасо-Преображенському соборі Одеси, а 22-го візьме участь в урочистостях в Оперному театрі. 23—25 (26) липня Кирило відвідає Дніпропетровськ, де 24 липня очолить літургію на площі перед Спасо-Преображенським собором. 28 липня патріарх побуває у Києві, де, у день пам’яті Святого рівноапостольного князя Володимира, очолить святкову літургію в Лаврі.
«Україна молода»
Підсадний мер
«Регіонали» всупереч волі киян перетворили Черновецького на «весільного генерала» — столицею тепер керує новопризначений заступник голови КМДА Олександр Попов, який хоче допрацюватися до повноцінного мера
У столиці — революційні зміни: за київським мером Леонідом Черновецьким «регіонали» призначили «наглядача» Олександра Попова. Віднедавна міністр житлово-комунального господарства оселився в колишньому кабінеті Олександра Омельченка й обіймає посаду першого заступника голови КМДА. Уже й перші кадрові рішення є: цілу бригаду заступників Черновецького відправлено у вільне плавання. Експерти переконують: відтепер саме Олександр Попов виконуватиме обов’язки міського голови. А Леонід Черновецький перетвориться на «британську королеву», який «царствує, але не править». Так, Партія регіонів починає наступ на столицю, де має низький рейтинг, і передвиборчу кампанію: із Попова «регіонали» мріють виплекати повноцінного кандидата на виборах мера. Часу в Олександра Попова на це чимало, адже місцеві вибори в Києві, швидше за все, відбудуться не раніше, ніж через два роки.
«Газета по-українськи»
”Восени буде новий прем’єр”
Леонід Грач закликає комуністів якнайшвидше вийти з коаліції
Останні кілька тижнів лідер кримських комуністів 62-річний Леонід Грач критикує політику президента Віктора Януковича та голови Кабінету міністрів Криму ”регіонала” Василя Джарти. У середині червня той домігся звільнення двох комуністів — свого заступника Юрія Корнілова та міністра освіти півострова Валерія Лаврова.
У вівторок Грач прилетів із Криму й відразу пішов на засідання парламенту. Під час засідання виходить із зали на інтерв’ю. На руці має позолочений годинник ”Ролекс” за $4,9 тис.
”Влада поліцейську державу будує?”
Радянський співак громадянин Росії 71-річний Вадим Мулерман у вівторок став почесним членом партії ”Батьківщина” Юлії Тимошенко. Найвідоміші пісні у його виконанні ”Трус не играет в хоккей”, ”Лада”, ”Как хорошо быть генералом”. Останні сім років він живе й працює в Харкові. Створив дитячий Театр пісні Вадима Мулермана.
Ви особисто знайомі з Тимошенко?
— Ми зустрілися у червні на партконференції в Харкові. Мене туди запросили приятелі, щоб я познайомився з роботою партії. На мене подіяла харизма Тимошенко. Вона розумна, освічена.
Чому вступили до ”Батьківщини”?
— Вони більше думають про людей, ніж ті, хто при владі. Вони б не підвищували тарифи та не перетворювали податкову на каральний орган. Бо Партія регіонів робить так, що тепер податківці можуть замість прокуратури приходити до кого завгодно та обшукувати. Нагнали в Харків стільки міліції, що не пройдеш. Не розумію, вони що поліцейську державу будують? Тимошенко такого ніколи не зробить.