ГолосUA
19:52 24/11/2009

Огляд преси за 25 листопада

Майбутні вибори Президента України та передвиборчі програми кандидатів, ялтинські домовленості Путіна-Тимошенко, епідемія грипу та ГРВІ в Україні, можливість занепаду зимового туристичного сезону в Україні — ось приводи на які реагує українська друкована преса 25 листопада. Куди та за що продадуть скандального динамівця Алієва та скільки грошей в майбутній перспективі отримають новоспечені батьки? Відповіді на ці та інші питання можна знайти на сторінках українських газет.

Газета «Новая»

Якщо раніше у киян була можливість майже щотижня бачити свого мера біля будівлі КМДА (згадайте, скільки мітингів відбулося навесні «за» та «проти» Черновецького), то зараз і для журналістів він рідкісна «пташка» — не відвідує навіть анонсовані власною прес-службою події. То він у відпустці, то хворіє, то взагалі незрозуміло, де. Між іншим 25 листопада Леонідові Михайловичу виповнюється 58. Про те, які подарунки готують столичному меру його колеги — у статті «Черновецькому залишилося два роки до пенсії».

У статті під назвою «Українським ЗМІ закриють рот судами» йдеться про те, що парламентарі прийняли закон, котрий остаточно знищить свободу слова у країні. За «криве слово» на поважного дядю-депутата у журналіста відберуть усе…

Днями було прийнято закон, що підвищує разову грошову допомогу при народженні дитини. Щоправда, цифри, котрі одразу ж були оприлюднені ЗМІ, чомусь відрізнялися у кілька тисяч гривень. Причому різнилися не лише майбутні виплати, а й теперішні. Газета вирішила дізнатися, скільки ж насправді отримають молоді мами та татусі на даний момент, і скільки їм буде належати за новим законом.

Протягом останніх місяців російські та українські ЗМІ вже кілька разів «продавали» київського динамівця Олександра Алієва до московського «Локомотиву». Про те, чи є доля правди у цих повідомленнях про скандального хафбека, розповів президент російського клубу Олексій Наумов.

«Україна молода»

Сьогодні політики, експерти, журналісти активно обговорюють наслідки для України засідання Комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії за участю прем’єрів України і Росії Юлії Тимошенко та Володимира Путіна у Ялті 19 листопада. На жаль, більшість із них не поділяють бравурного настрою Прем’єра Юлії Тимошенко і вказують на загрозу, яку несуть ялтинські домовленості для нашої держави. Саме про ці загрози йдеться у статті «Міраж атомного Кувейту».

Відчути себе вояком УПА віднині може кожен, хто проїжджатиме трасою Київ—Чоп. Поблизу села Бабин, неподалік від Рівного, відкрили повстанську криївку. Відтворивши такий незвичайний об’єкт, власники місцевого придорожнього ресторану хочуть і туристів-відвідувачів привабити, а водночас розповісти правду про життя та боротьбу українських підпільників.

Голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж передав голові Українського інституту національної пам’яті Ігорю Юхновському ще донедавна засекречені архівні оригінали документів канцелярії Гетьманської управи Павла Скоропадського для їх всебічного дослідження істориками. Про те, які саме документи будуть досліджувати науковці у статті під назвою «Гетьман був готовий до жертв»

«День»

Біля п’ятиповерхового будинку в самому центрі Києва по вулиці Б. Хмельницького, 51а вишикувалися в ряд, взявшись за руки, представники української інтелігенції — поет Іван Драч, заступник голови товариства «Просвіта», письменник Василь Фольварочний, диригент Іван Гамкало, академік Академії мистецтв України Ростислав Пилипчик, видавці та редактори. Зі статті «Атака на знання» дізнаємося, що саме намагалася відстояти українська інтелігенція.

Період кризи, а особливо грипозної епідемії, дає нам чудові приклади надмірного зловживання торгівлі своїм винятковим положенням. Як тільки попит зростає імпульсивно, або формується незначний дефіцит — торгівля без сорому пропонує вищі ціни. Антимонопольний комітет несміливо називає їх економічно необѓрунтованими. Але що таке «економічно обѓрунтовані» ціни в умовах ринку?

Спеціальний представник Європейського Союзу в Молдові Кальман Міжей днями побував у Києві та провів із головою українського зовнішньополітичного відомства Петром Порошенком переговори з проблематики придністровського врегулювання. Раніше у Відні та Тирасполі відбулися зустрічі у форматі «5+2» (Молдова, Придністров’я, Росія, Україна, ОБСЄ, а також спостерігачі від США та Європейського Союзу). Чого все ж таки вдалося досягти учасникам формату «5+2» на сьогодні? Які чекання покладають у Брюсселі на роль Києва у розв’язанні придністровського конфлікту? Чи зміниться роль ЄС у придністровському врегулюванні після обрання керівництва Євросоюзу? Про це — в ексклюзивному інтерв’ю Кальмана Міжея.

«Газета по-українськи»

Представляти свою передвиборну програму президент 55-річний Віктор Ющенко приїхав до столичного Українського дому в понеділок о 17.55 — за 5 хв. до виходу на сцену. Сказав «геніальну фразу» про те, що «вона не переможе». Про те, що саме мав на увазі кандидат на пост Президента, можна дізнатися зі статті видання.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка затвердила попередній звіт. У ньому йдеться, що виборцям нав’язують версію навмисного отруєння глави держави. Висновок оголосять, щойно це питання включать до порядку денного засідання парламенту, розповів голова комісії, нардеп-«регіонал» Володимир Сівкович.

Власники садиб у Карпатах зазнають збитків. Відпочивальники бояться їхати в гори через карантин. Про те, чому туристи бояться їхати в гори та про цьогорічні ціни на відпочинок у Карпатах, можна почитати на сторінках видання.

 

Читайте также по теме