В Україні вперше проходить кампанія "Тиждень довіри" під патронатом президента міжнародної асоціації "Ініціативи змін" Раджмохана Ганді — професора-дослідника, онука керівника та ідеолога національно-визвольного руху в Індії, ідеолога філософії ненасилля Махатми Ганді.
Про це сказав президент міжнародної асоціації "Ініціативи змін" Раджмохана Ганді на прес-конференції. />
Раджмохана Ганді розповів, що приїхав до України на запрошення місцевих осередків очолюваної ним асоціації, щоб ініціювати діалог для встановлення довіри між різними прошарками суспільства.
"Криза довіри, яка існує в Україні, заважає жити і розвиватися всім верствам українського суспільства. Вона множить підозри серед населення, влади та бізнесу, призводить до загострення наявних і появи штучних протиріч", — зазначив він.
За його словами, простого й універсального рецепту для побудови в Україні суспільства, заснованого на повній взаємній довірі, сьогодні, звичайно, немає, а повернення довіри — дуже довга, копітка і важка праця. Свого часу шлях побудови довіри в суспільстві проходив ряд країн, зокрема й Індія. І Україні сьогодні теж час піти шляхом довіри. Саме тому і з’явилась ініціатива провести в державі "Тиждень довіри".
"Якщо ми постійно живемо в атмосфері постійної підозри одне до одного, можливо хоча б один тиждень присвятити довірі, з довірою підійти до людей і в сім’ях, і в групах, і в політичних партіях, зрозуміти, наскільки важливим є сповідувати політику ненасилля. Адже примирення між тими, хто раніше був ворогами, може допомогти суспільству", — підкреслив Раджмохан Ганді.
Відповідаючи на запитання про те, яку б головну пораду він дав Україні, професор Ганді зауважив: "Я тут не для того, щоб давати поради, я приїхав ділитися своїм досвідом. Можу лише сказати, що в Україні існує чудова комбінація — з одного боку, історія страждань і болю, з іншого — великий людський талант, і треба зуміти цим скористатися".
Проведення "Тижня довіри" в Україні включає низку заходів — спеціальні тренінги, покази фільмів на тему довіри, лекцію Р.Ганді "Побудова довіри в суспільстві протиріч", організація спеціальних форумів "Довіряти просто? Довіряти — складно?" за участю відомих громадських діячів Мирослава Поповича, Євгена Захарова та Євгена Сверстюка та форуму у Криму, а також проведення "круглого столу" "Схід і Захід України: шлях довіри".
О. Каретнікова