ГолосUA
05:56 31/08/2010

Організатори та гості Євро-2012 спілкуватимуться за допомогою волонтерів

Близько тисячі волонтерів готує Львів для обслуговування іноземних вболівальників. Їх набиратимуть вже зі знанням принаймні однієї іноземної мови. Про це повідомила заступник міського департаменту Євро-2012 Соломія Білонога. Вона додала, що за власний кошт місто не організовуватиме жодних навчань з іноземної мови.

Білонога розповіла, що молодих людей зі знанням мови достатньо. Можлива також співпраця з університетом, коли стане відомо, які саме країни гратимуть у Львові. Волонтери працюватимуть у фан-зонах, на вокзалах, в аеропорту, на кемпінгах. Ще три сотні медичних волонтерів допомагатимуть у медично-розподільчих пунктах. Також визначено вісім медичних закладів, які прийматимуть хворих, а лікарі цих установ вже проатестовані на знання мов.

Три сотні лікарів, котрі мають середній рівень знань іноземної чергуватимуть у такий спосіб, щоб лікарні не залишалися без них. Тобто все спрямовується на те, щоб з іноземним пацієнтом завжди можна було порозумітися. Лікарням теж допомагатимуть волонтери. Без них не обійдеться навіть Служба безпеки України. „Окрема служба – мовна підтримка СБУ. Тобто на певних об’єктах волонтери допомагатимуть службі безпеки: аеропорт, фан-зони, завдання яких — переклад”, – додала Білонога.

Вона пояснила, що найгірша ситуація – з правоохоронцями. Тут знання іноземної мови – велика рідкість. Це розуміють і в Міністерстві, тому Донецький інститут внутрішніх справ вже розробив посібник-розмовник елементарних фраз з англійської мови. Ці посібники нададуть всім відділкам міліції.

А з першого вересня для керівного персоналу міліції приймаючих міст Міністерство внутрішніх справ організовує обов’язкові курси навчання у Києві, решта опановуватимуть ази іноземної на курсах при вищих навчальних закладах. Як вихід із ситуації, МВС планує залучити до роботи у чотирьох приймаючих містах весь персонал української міліції, що знатиме іноземну мову.

За матеріалами: Deutsche Welle />  

Читайте также по теме